AUTO.sk AUTO.sk

Polícia zatkla chlapca za krádež auta násilným spôsobom. Celé je to na videu
zdroj: Youtube.com

Polícia zatkla chlapca za krádež auta násilným spôsobom. Celé je to na videu

Krádež auta v kanadskom Edmotnone sa pre 19 ročného chlapca skončila neúspešne. Po príchode polície bol niekoľkokrát zasiahnutý taserom a zneškodnený. Úrady vravia, že konanie policajtov bolo primerané.

Iba pred pár dňami sa odohrala v kanadskom meste Edmonton situácia ako z akčného filmu. Tento pondelok sa rozhodol devätnásťročný mladík pre krádež osobného automobilu spred prevádzky rýchleho občersvenia.

Video ukazuje mladíka zatvoreného v aute značky Chevrolet Avalanche, ktorého obkľúčili štyria muži. Jeden z nich je majiteľom vozidla a zvyšní sa mu snažia pomôcť udržať mladíka vo vnútri vozidla, kým neprídu policajné zložky. Vzhľadom na to, že chlapec nedokáže naštartovať, neostáva mu nič iné len čakať. Osud si pre neho prichádza v nemilej forme.

Po príchode polície a neuposlúchnutí príkazu na opustenie vozidla začínajú príslušníci konať. Jeden z nich okamžite vystrelí z tasera, ktorý rozbije sklo a zasiahne mladíka počiatočným napätím 50 000 voltov. Elektrošok trval niekoľko sekúnd, počas ktorých sa zvyšným policajtom podarilo rozbiť okno úplne. Mladík napokon otvorí dvere dobrovoľne a následne ho muži zákona na zemi zneškodnia.

 

zdroj: Youtube.com

Toto na pohľad brutálne zaobchádzanie je však podľa kanadských úradov v zmysle predpisov. Podľa hovorkyne edmontonskej polície, Carolin Maran, bol mladík ozbrojený, odporoval zatknutiu, neuposlúchol príkazy polície a správal sa nevyrovane a nevypočitateľne. Aby sa predišlo ohrozeniu zdravia policajtov, pristúpilo sa k tomuto tvrdému postupu. Mladíka po ošetrení presunuli do policajnej cely.

Podľa mužov na videu to v ten deň nebolo prvé vyčínanie chlapca. Jednému z nich už stihol ukradnúť približne 80 dolárov z peňaženky.

zdroj: Dejvo via Playbuzz

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio