AUTO.sk AUTO.sk

Range Rover uvedie exkluzívne SUV kupé: Pozrite si jeho interiér
zdroj: Land Rover

Range Rover uvedie exkluzívne SUV kupé: Pozrite si jeho interiér

Výrobca luxusných SUV sa rozhodol o vstup na relatívne nový trh SUV kupé automobilov. Urobí tak však po svojom. Nových modelov totiž vyrobí málo.

Exkluzivita. To je asi hlavné slovo, ktoré sa bude viazať s novým Range Rover SV Coupé. Pôjde o podobnú architektúru výstavby automobilu, akú dnes majú napríklad BMW X6 alebo Mercedes GLE, teda o kupé verziu SUV s mierne stlačeným zadkom. Zatiaľ ešte nevieme, ako bude vyzerať zvonku, no ostatné informácie vzbudzujú vzrušenie.

Exkluzivita

SV Coupé sa bude predávať po celom svete. Jeho výroba je však obmedzená iba na 999 kusov. Je teda pravdepodobné, že sa rozchytajú veľmi rýchlo a medzi zámožnými ľuďmi. Vďaka limitovaniu kusov môžeme očakávať, že ich hodnota dokonca oproti predajnej cene porastie. Tá je zatiaľ neznáma, no kto bude chcieť vlastniť ručne montované kupé, si určite bude musieť poriadne zaplatiť.

Land Rover SV Coupe
Land Rover

Dizajn

O celom automobile sa dozvieme viac po jeho oficiálnom predstavení na ženevskom autosalóne na začiatku marca. Automobilka však už teraz nazačila, akým smerom sa bude uberať dizajn interiéru. Iba dvojica predných dverí typická pre kupé automobily sprístupňuje priestor kabíny plný luxusu. Rozdielna farebnosť zadného a predného sedenia je na prvý pohľad zauímavá. Celý dizajn dotvára drevené obloženie. V interiéri nevidíme obrovské chrómové lišty, ani masívne lesklé dotykové plochy. Celý priestor skutočne dýcha luxusom. Či taký bude aj exteriér, sa dozvieme neskôr.

Aj nad motorizáciou ešte stále visí veľký otáznik. Keďže však pôjde o jeden z najluxusnejších modelov predpokladáme, že dostane 5 litrový osemvalec známy s Autobiography s výkonom takmer 400 kW. Do úvahy by mohol spadať aj dieselový agregát, no vzhľadom na obmedzený počet kusov ostane automobilka pravdepodobne iba pri jednej motorizácií. A táto je pre trh pravdepodobne najperspektívnejšia.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio