AUTO.sk AUTO.sk

Toto sú najkrajšie autá z autosalónu v Detroite podľa EyesOn Design
zdroj: Infiniti

Toto sú najkrajšie autá z autosalónu v Detroite podľa EyesOn Design

Za víťazov tohtoročného udeľovania ocenení EyesOn Design Award môžeme označiť Infiniti a BMW, ktoré zhodne triumfovali hneď v dvoch kategóriách.

Tento týždeň sme spoznali víťazov cien EyesOn Design. Udeľované boli účastníkom autosalónu v Detroite. O udelení ocenení EyesOn Design rozhodujú významné osobnosti z branže. Tvoria ich bývalí aj súčasní šéfdizajnéri, ale aj zástupcovia dizajnérskych škôl.

Najkrajší koncept – Infiniti Q Inspiration

„Jednoduchosť a tichá krása v interiéri aj exteriéri“, tak ohodnotila porota koncept Infiniti Q Inspiration. Nový koncept z dielne japonského výrobcu naznačuje smerovanie značky v oblasti dizajnu. Takto nejako budú v budúcnosti vyzerať jeho stredne veľké športové sedany. Svojím vzhľadom sa majú čo najviac priblížiť ku karosérii typu kupé.

Infiniti Q Inspiration
Infiniti


Najkrajšie sériové auto - BMW X2

BMW stavilo pri návrhu modelu X2 na veľké proporcie. Možno práve svojimi “svalmi“ zapôsobilo na porotu. Aj X2 patrí do kategórie vozidiel, ktoré síce nie sú kupé, ale chcú svojím vzhľadom navodiť tento dojem. Medzi vozidlami SUV zaviedlo úspešne takéto riešenie práve BMW modelom X6. Mnoho ľudí sa na tento typ áut pozerá cez prsty, ale faktom ostáva, že ide o mimoriadne úspešné riešenie, ktoré znamenalo pre BMW vysoké predaje. Úspech bol tak veľký, že tento recept po vzore bavorskej automobilky zopakovali aj ostatní.

BMW X2
BMW

Najkrajší interiér – Infiniti Q Inspiration

V tomto prípade brala porota do úvahy inovácie, ergonómiu, funkcie a aj celkový dojem. Minimalistická, na človeka zameraná kabína konceptu Q Inspiration má podľa slov výrobcu minimalizovať “hluk“ interiéru. Šoféra tak nič neruší a môže sa sústrediť na dianie vpredu. Systém zároveň dokáže sledovať biometrické údaje posádky.

Infiniti Q Inspiration
Infiniti


Najlepší používateľský zážitok – RAM 1500

Dodge Ram 1500
Dodge

Víťaz bol hodnotený ako najlepší z pohľadu integrácie konektivity a autonómnych systémov. Porota ocenila flexibilné funkcie a aj veľké obrazovky s možnosťou individuálneho nastavenia pre viacerých užívateľov.

Dodge Ram 1500
Dodge

Vehicle Harmonization – BMW X2

Cena Vehicle Harmonization sa udeľuje sériovým autám za použitie dizajnových prvkov a inovácie. BMW X2 je podľa poroty úspešne realizovaným SUV v malom obale.

BMW X2
BMW

Inovatívne použitie farby – Nissan Xmotion

Nissan Xmotion
Nissan

Pri tejto cene sa zohľadňuje nielen použitie farby, ale aj grafík a materiálov. Nissan Xmotion presvedčil porotu výborne spracovanými drevenými doplnkami interiéru. Nissan predviedol “nádhernú oslavu prírodných materiálov“.

Nissan Xmotion
Nissan

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio