AUTO.sk AUTO.sk

Ferrari ustupuje zo svojej pozície a vyrobí elektrické superauto
zdroj: Ferrari-ilustračné

Ferrari ustupuje zo svojej pozície a vyrobí elektrické superauto

Šéf Ferrari, Marchionne, v minulosti povedal, že SUV vyrobia, len ak ho najskôr zastrelia. Vytrvalo odmietal aj elektromobily. Talianska slávna značka nakoniec zrejme poruší oba jeho záväzky a stane sa tak práve pod vedením Marchionneho.

Medzi výkonnými elektromobilmi zamútila vodu v poslednom čase len Tesla s modelom Roadster. Taiwanská odpoveď s modelom Miss R síce prišla pár dní na to, ale touto novinkou si jeho výrobca, Xing Mobility, robí skôr reklamu a nedal si za cieľ veľké predaje. Menší pohyb smerom k elektrickému superautu vyvolala Tesla aj u významných výrobcov. Sériu testov elektrického superauta vykonáva McLaren. Teraz sa svojimi vyhláseniami do boja prihlásilo aj samotné Ferrari. Jeho šéf, Sergio Marchionne, nemal veľké slová uznania pre Teslu Roadster.

„Ak má byť postavené nové elektrické superauto, tak Ferrari bude prvé. Ľudia sú užasnutí nad tým, čo spravila Tesla so superautom. Nechcem bagatelizovať, čo spravil Elon (Musk – šéf Tesly), ale myslím si, že je to uskutočniteľné pre kohokoľvek z nás,“ povedal Marchionne, čím naznačil, že Tesla Roadster nie je výzvou pre etablovaných výrobcov superáut.

Tesla Roadster
Tesla

Marchionne bol doteraz známy svojimi skeptickými vyjadreniami na adresu alternatívnych pohonov. Možno mu išlo len o zachovanie imidžu Ferrari ako výrobcu výkonných športových áut so spaľovacím motorom čo najdlhšiu dobu. Časy sa však menia a aj Marchionne uznal, že je správny čas na zmenu.

„Urobíme to, pretože to musíme spraviť,“ povedal Marchionne na margo elektrifikácie modelov. V prvej časti sa Ferrari sústredí na hybridy a odtiaľ bude len krok k elektromobilom. Prvé elektrické superauto Ferrari je tak ešte roky vzdialené. Šéf slávnej talianskej značky v minulosti striktne odmietal elektromobily Ferrari a rovnako aj SUV. Posledné udalosti naznačili, že Ferrari ustúpi zo svojej pozície v oboch prípadoch. A bude to práve 65-ročný Marchionne, ktorý naštartuje nové smerovanie značky pred svojím odchodom z vedúcej pozície v roku 2019.

zdroj: Bloomberg a Carscoops

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio