AUTO.sk AUTO.sk

Škoda modernizovala Fabiu, experimentu s dvojdielnymi svetlami sa vyhla
zdroj: Škoda

Škoda modernizovala Fabiu, experimentu s dvojdielnymi svetlami sa vyhla

Česká automobilka odhalila prvú skicu modelu Fabia. Dôležitý model značky dostane modernejší vzhľad aj nové technológie.

Tretia generácia Škody Fabia sa radí medzi úspešné modely značky. Od jej uvedenia na trh predala česká automobilka viac než 500-tisíc kusov. Na jej modernizáciu sme už netrpezlivo čakali. Nie že by Fabia facelift tak nutne potrebovala, len sme boli zvedaví, či bude Škoda pokračovať a aj Fabia dostane štyri "oči". Prvá skica ukazuje, že žiadna "revolučná" zmena, ako tomu bolo v prípade Octavie, nepríde.

Škoda Fabia skica
Škoda

Fabia dostala nový vzhľad prednej časti. Zmenu si možno všimnúť na mieste, kde sa stretá predná maska so svetlami. Predná maska je v tomto mieste inak tvarovaná. Drobné rozdiely nám naznačuje skica aj v oblasti predných blatníkov. Fabia dostane po prvýkrát zadné svetlá s technológiou Led. Ako väčšina modelov českého výrobcu aj modernizovaná Fabia prinesie nové praktické riešenia, ktoré sú označované ako "Simply Clever". Okrem zmien v dizajne sa dočkáme aj nových technológií. Škoda ich zatiaľ nespresnila. Viac sa dozvieme začiatkom marca počas výstavnej premiéry inovovaného modelu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio