AUTO.sk AUTO.sk

Toyota odhalila svoju zbraň pre novú sezónu WRC
zdroj: Toyota

Toyota odhalila svoju zbraň pre novú sezónu WRC

Tím Toyota Gazoo Racing odhalil model Yaris WRC, určený pre novú sezónu rel.y. Vo svojej úvodnej sezóne po návrate do WRC ukázal továrenský tím niekoľko dobrých výsledkov. Stavať chce predovšetkým na minuloročných prvenstvách vo Švédsku a Fínsku, ale aj na kvalitných jazdcoch.

Toyota štartuje druhý ročník v rely, v ktorom chce nadviazať tak na vlaňajšiu úspešnú premiéru svojho modelu Yaris WRC. Jej súčasťou bolo aj víťazstvo na Švédskej rely a Rely Fínska, štvrté miesto v šampionáte súťažných jazdcov pre Jari-Mattiho Latvalu alebo tretie miesto v súťaži o pohár konštruktérov.

Tento týždeň sa na prehliadke Autosport International zhromaždili všetky tímy WRC kvôli oficiálnemu otvoreniu súťažnej sezóny 2018. Toyota ukázala najnovšiu verziu vozidla Yaris WRC s celým radom konštrukčných vylepšení, ktoré vzišli zo skúseností nazbieraných počas minulej sezóny.

Toyota Yaris WRC
Toyota

Po veľmi potešujúcej prvej sezóne 2017 sa už nemôžeme dočkať, ako na ňu nadviažeme v tomto roku. Už vlani sme sa presvedčili, že Toyota Yaris WRC dokáže v pretekoch rely vyhrávať, čo možno považovať za veľký tímový úspech, avšak vďaka súťaži sme odhalili aj niekoľko oblastí na zlepšenie. Vďaka získanému času a analýze skúseností sme mohli modernizovať predné partie vozidla v prospech lepšej aerodynamiky a navyše sme vylepšili systém chladenia. Mám veľkú radosť, že v získavaní skúseností budeme pokračovať aj v tomto roku v rámci nášho poslania vyrábať stále lepšie automobily,“ komentoval začiatok novej sezóny šéf tímu, TOYOTA GAZOO Racing WRT a bývalý majster sveta, Tommi Mäkinen.

Toyota Yaris WRC
Toyota

My len pripomíname, že továrenský tím Toyoty sa predstaví s mimoriadne kvalitnou jazdeckou zostavou. Okrem skúseného fínskeho pretekára Jari-Matti Latvalu zasadne v novej sezóńe za volant Toyoty Yaris aj Ott Tänak. Ambiciózny Estónec jazdil v minulom roku za tím M-Sport a ukázal, že je dôstojnou konkurenciou pre tímového kolegu a päťnásobného majstra sveta, Sébastiena Ogiera. Tretím do partie je Fín Esapekka Lappi. Svoje kvality ukázal najskôr v tíme Škody v kategórii WRC 2. V minulej sezóne nahliadol do najvyššej kategórie a vôbec sa v nej nestratil. Upozornil na seba víťazstvom domácej rely. Nebudeme sa čudovať, ak v budúcnosti ovládne celý šampionát. Potenciál na to rozhodne má.


Zdroj: TS Toyota

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio