AUTO.sk AUTO.sk

Tankovanie počas driftu? BMW spraví pre rekord všetko
zdroj: BMW

Tankovanie počas driftu? BMW spraví pre rekord všetko

Existuje jednoduchý spôsob, ako v dnešnej dobe automobilky strhnú pozornosť na svoje nové auto. Keď pominie prvé nadšenie z nového modelu a záujem opadá, stačí spraviť niečo bláznivé, prípadne prekonať Guinessov rekord. Pre zaručenú propagáciu spojilo BMW tieto dve veci dokopy, aby opäť upozornilo na BMW M5.

Rekord v najdlhšom drifte je z času na čas prekonaný. Profesionálni jazdci vydržia krúžiť dokola v šmyku poriadne dlho, až to začne byť nudné. Aj preto sa BMW rozhodlo prekonať rekord netradičným spôsobom. Namiesto umiestnenia obrovskej nádrže do kufra radšej dotankuje auto za jazdy tak, ako sa to robí vo vojenskom letectve. Zároveň tým demonštruje presnosť, s akou sa dá ovládať BMW M5. Zatiaľ máme k dispozícii len dve kratšie videá, ale v priebehu dnešného dňa by mala bavorská automobilka zverejniť celé video s priebehom tankovania za jazdy a zároveň oznámiť hodnotu nového Guinessovho rekordu.

Verzia 2

Aktualizované

BMW potvrdilo dosiahnutie rekordu a predchádzajúcu hodnotu 89,55 míľ (144 km) prekonalo a stanovilo nový rekord 232,5 míľ (374 km). Počas osemhodinového pokusu o zdolanie rekordu museli auto 5-krát dotankovať, ako inak, za jazdy.  Pripájame kompletné video.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio