Auto.sk Auto.sk

Range Rover Evoque zvládol prejazd najväčšieho retardéra
zdroj: Youtube

Range Rover Evoque zvládol prejazd najväčšieho retardéra

Väčší retardér na britských cestách nenájdete. Výrobca ho na miesto osadil, aby opäť zviditeľnil Range Rover Evoque.

Range Rover Evoque je už na trhu nejaký ten piatok. Na cestách sme ho zaznamenali už v roku 2011 a aj dnes sa so svojím štýlovým dizajnom nestratí v záplave nových modelov. Automobilka sa naň opäť pokúsila strhnúť pozornosť prostredníctvom nového videa. Na cestu umiestnila najväčší retardér, aký môžeme na britských cestách nájsť. 

Pri jeho zdolávaní nám šofér predviedol ukážkové kríženie náprav. Ide o situáciu, kedy sa dostane jedno koleso do vzduchu a každé vozidlo s dobrým pohonom všetkých kolies by si s ňou malo poradiť. Koleso, nachádzajúce sa vo vzduchu, elektronika pribrzdí, aby krútiaci moment smeroval na kolesá, ktoré majú styk s povrchom a môžu zabrať. Evoque s tým vo videu nemal najmenší problém.

Automobilka Jaguar Land Rover je známa kaskadérskymi kúskami. Využíva ich najmä pri predstavení nových modelov. Zabezpečí si tým väčší záujem médií aj verejnosti. Z minulosti si pamätáme niekoľko takých prípadov. Jaguar XF zvládol jazdu ponad rieku na dvoch lanách s priemerom 34 mm. Jaguar F-Pace výrobca zviditeľnil 360 stupňovým premetom a naposledy sme mohli vidieť model E-Pace a skok dlhý 15,3 m s 270 stupňovou vývrtkou počas letu. Článok aj s príslušnými videami nájdete na nasledujúcom linku –KLIKNITE SEM!

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio