AUTO.sk AUTO.sk

4 zvyky, ktoré treba nasledovať, aby ste sa stali dobrým vodičom. Druhý je TOP
zdroj: Auto.sk

4 zvyky, ktoré treba nasledovať, aby ste sa stali dobrým vodičom. Druhý je TOP

Každý z vás si môže povedať, že na dokonalé riadenie auta je už dostatočne pripravený. Pokiaľ ide ale o správanie sa za volantom, realita nás presviedča o niečom inom.

Pokiaľ si myslíte, že ste na tom naozaj dobre a nepotrebujete žiadne špeciálne informácie, možno vás informácie v tomto článku prekvapia.

1. Majte svoje limity

A platí to vo viacerých smeroch. V prvom rade je to ale o rýchlosti, ktorú musíte na ceste dodržiavať a byť si toho aj vedomí. Nie je to vždy také jednoduché, ako si myslíte. Na jednej strane za to môže dopravné značenie a na druhej nevedomosť vodičov základných predpisov. K pohodlnej jazde potrebujete aj štýlové pánske tričko, no bez znalostí o možnom výkone svojho auta toho asi veľa vo svoj prospech nevyužijete.

2. Pozornosť venujte cestnej premávke

Žijeme vo svete moderných technológií a sociálnej komunikácie. Z každej jednej strany na nás útočia textové správy, e-mail alebo zvonenie telefónu. Ak si potrebujete vybaviť objednávku a vybaviť veci ohľadom riadenia offshore firmy, mali by ste zvážiť, či nie je lepšie auto odstaviť niekde na krajnici. Aj keď ste za volantom, veľmi dobre vieme, že pokušenie na reakciu je obrovské.

3. Sledujte svoju únavu

Nakoľko je únava šoférov jedným z hlavných faktorov, ktoré spôsobujú v priemere až 3000 dopravných nehôd, mali by ste vedieť, kedy máte toho už naozaj dosť. Neohrozujete len seba, ale aj ostatných vodičov na vozovke.

Podľa prieskumov aj napriek týmto hrozivým číslam nevenuje spomínanému faktu pozornosť až 63 % vodičov. Pracovné tempo, rodina a prípadná rekonštrukcia domu vás môže vyčerpať natoľko, že aj kratšia jazda za volantom nemusí byť bezpečná.

Ako to vyriešiť? Namiesto častého prísunKaždý z vás si môže povedať, že na dokonalé riadenie auta je už dostatočne pripravený. Pokiaľ ide ale o správanie sa za volantom, realita nás presviedča o niečom inom. Pokiaľ si myslíte, že ste na tom naozaj dobre a nepotrebujete žiadne špeciálne informácie, možno vás informácie v tomto článku prekvapia.

4. Majte dostatok informácií

Viete napríklad niečo o LEZ zónach, alebo kde sa nachádzajú? Na aký typ vozidla sa používa špeciálna stavebná pneumatika 10-16,5? Ako funguje čistenie DPF filtra, a kde vám urobia najlacnejší repas turba? Aj tieto veci by ste mali mať ako skúsený šofér pod drobnohľadom.

Vplyv emisií a škodlivých látok na naše zdravie a okolie nie je bez následkov, ak nemáte svoje auto pod dohľadom, môžete patriť k ľuďom, ktorí svojou nevedomosťou spôsobujú najmä sebe no aj svojmu okoliu nemalé problémy, tak na to myslite.

Najnovšie z kategórie: Život vodiča

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio