AUTO.sk AUTO.sk

Nová Dacia Duster začína na cene tesne pod 10 000 eur
zdroj: Dacia

Nová Dacia Duster začína na cene tesne pod 10 000 eur

Duster vždy bodoval dobrým pomerom ceny a výkonu. Napriek viacerým vylepšeniam si priaznivú cenu zachoval aj s príchodom novej generácie.

O novej Dacii Duster vieme po zverejnení cien všetko podstatné. Rumunská značka, spadajúca pod Renault, pri navrhovaní novej generácie pozorne načúvala klientom. Dizajn sa na prvý pohľad veľmi nezmenil, ale keď vedľa seba postavíte starý a nový Duster, predsa len sa ukáže, že novinka je robustnejšia. Vo vnútri sa menili skôr praktické veci, ale výrobca nezabudol ani na použitie kvalitnejších materiálov. 

Nové sú sedadlá s dlhším sedákom a tvrdšou výplňou. Volant možno nastavovať výškovo aj pozdĺžne a Duster teraz disponuje aj štvoricou kamier, ktoré uľahčujú parkovanie. Po kliknutí na dotykový displej možno zväčšiť pohľad vybranej bočnej kamery, čo pomôže s parkovaním pri obrubníku. Pri preprave posádka ocení použitie väčšieho množstva materiálov pre odhlučnenie kabíny. Podľa automobilky pohltia o 20 až 50% viac hluku. Prvé skúsenosti nám ukázali, že Duster je reálne tichší a prejaví sa to aj na diaľnici.

zdroj: Dacia

Z pohľadu motorizácií sa nič nezmenilo. Dobrou správou je, že ani ceny sa presne podľa sľubu Dacie výraznejšie nemenili. Duster si tak zachoval výborný pomer cena-výkon. Najlacnejšia verzia sa zmestila tesne pod 10 000 eur. Záujemcovia o pohon všetkých kolies si musia pripraviť minimálne 13 090 eur.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio