AUTO.sk AUTO.sk

Netradičný rekord: Porsche Panamera prešlo Nürburgring s traktorom na prívese
zdroj: Nürburgring​ Moetefindt Fahrzeugbau Video

Netradičný rekord: Porsche Panamera prešlo Nürburgring s traktorom na prívese

Nevieme, či ide o oficiálny rekord, ale v každom prípade ide o dobrý spôsob, ako zaujať. Porsche Panamera súťažilo na okruhu Nürburgring s časom. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby neťahalo na prívese traktor.

Rekordami z okruhu Nürburgring sa to v posledných rokoch len tak hemží. Pripísať si najlepší čas medzi hot hatchni? Možno zbytočnosť, ale nepochybne dobrá publicita. O aute to pritom veľa nepovie. Áno, bezpochyby je rýchle, ale nik z toho nevie, či je aj zábavné. A o to fanúšikom ide. Dobrý čas s profesionálom za volantom, kvalitným “obutím“ a špeciálnou verziou auta, z ktorej sa v skutočnosti predá len pár kusov, má nakoniec len veľmi malú výpovednú hodnotu. 

Paródiu na niekedy až nezmyselnú honbu za rekordom Nürburgringu a zároveň dobrou reklamou pre seba je určite nasledujúce rýchle kolo. Porsche Panamera s časom 12 minút 6 sekúnd síce za svojimi možnosťami výrazne zaostáva, ale inú perspektívu dáva rekordnému času fakt, že Panamera za sebou ťahala príves. Publicitu si týmto činom získala spoločnosť Moetefindt Fahrzeugbau, ktorá sa výrobou prívesov zaoberá. Aby toho nebolo málo, tak do prívesu skryli ďalšie vozidlo. Bol ním traktor Porsche Junior 108. Predpokladáme, že ide o najrýchlejšie sa pohybujúci traktor v histórii slávneho okruhu.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio