AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen prezradil slovenskú cenu SUV T-Roc
zdroj: Auto.sk

Volkswagen prezradil slovenskú cenu SUV T-Roc

Volkswagen T-Roc, najnovší crossover značky, dorazil na Slovensko. Exkluzívny pohľad naň nám vo videu priniesol Junior.

Volkswagen T-.Roc sme mohli prvýkrát oficiálne vidieť na autosalóne vo Frankfurte. Za sebou už má aj slovenskú výstavnú premiéru, ktorú absolvoval počas jesenného autosalónu v Nitre. Poslednou neznámou ostávala slovenská cena. Zodpovedaná bola dnes, počas oficiálneho uvedenia T-Rocu na slovenský trh v priestoroch AutoBoat. Koncernový súrodenec Audi Q2 začína na cenovej hladine 16 840 eur. Veľkostne ho radíme medzi Seat Aronu a Seat Ateca/Škoda Karoq. Nejde však o vyslovene malý model a bližšie má skôr ku Karoqu a Atece. 

Od spustenia predaja je k dispozícii so známou koncernovou technikou. Základnú motorizáciu tvorí benzínový trojvalec 1,0 TSI s výkonom 85 kW. V ponuke je zatiaľ výlučne so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V iných vozidlách koncernu býva spriahnutý aj so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Na vrchole ponuky kraľuje naftový štvorvalec 2,0 TDI s výkonom 110 kW, dvojspojkovou DSG prevodovkou a s pohonom všetkých kolies 4Motion. Ako najzaujímavejšia motorizácia sa nám javí benzínový motor 1,5 TSI. Túto novinku sme už mali možnosť vyskúšať v iných modeloch a s výkonom 110 kW dodáva vozidlu viac ako dostatočnú agilitu. Ochotne ťahá už od približne 1500 otáčok. Viac o tomto motore si môžete prečítať v nasledujúcom článku - KLIKNITE SEM!

Volkswagen

Predstavenia slovenskej novinky sa zúčastnil aj moderátor Fun rádia, Junior. Exkluzívne pre Auto.sk pripravil krátke video. Doplníme o chvíľu.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio