AUTO.sk AUTO.sk

Volvo ponúka špeciálne verzie S60 a V60 Polestar World Champion Edition
zdroj: Volvo

Volvo ponúka špeciálne verzie S60 a V60 Polestar World Champion Edition

Upravenými modelmi S60 a V60 si Volvo pripomína svoje úspešné účinkovanie v tomto ročníku šampionátu cestovných vozidiel WTCC.

Víťazom tohtoročnej série WTCC sa stal Thed Björk a je zároveň historicky prvým Švédom s titulom majstra sveta vo WTCC. Ako inak, podarilo sa mu to na švédskom aute Volvo S60 Polestar TC1. Pri tejto príležitosti predstavil Polestar špeciálne verzie vozidiel s názvom Volvo S60 a V60 Polestar Performance Champion Edition. 

Úprava sa týka všetkých motorizácií D4, D5, T5 a T6. V rámci nej dostanú upravené vozidlá špeciálne 19-palcové kolesá Polestar z ľahkých zliatin a k tomu príslušné športové “obutie“. Na pohľad sa odlíšia aj zadným difúzorom a spojlerom. Vo vnútri upozorní na špeciálnu edíciu vozidla radiaca páka Polestar.

zdroj: Volvo

Zmeny však nie sú len kozmetické. Nový je výfukový systém s nerezovej ocele, športový vzduchový filter a aj podvozok so športovejšími tlmičmi a pružinami. Miernou optimalizáciou prešli aj motory, ktoré sú silnejšie približne o 10 k. Krútiaci moment v závislosti od motorizácie narástol maximálne o 50 Nm. Volvo S60 a V60 Polestar Performance World Champion Edition sú už v predaji a objednať si ich možno prostredníctvom dílerskej siete Polestar.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio