AUTO.sk AUTO.sk

Robert Lewandowski sníva o absolvovaní Rally Dakar
zdroj: TASR

Robert Lewandowski sníva o absolvovaní Rally Dakar

Blízko k splneniu svojho dakarského sna má bývalý tréner Chelsea a Tottenhamu, Andre Villas-Boas. O Dakare však sníva aj ostrostrelec Bayernu Mníchov, Robert Lewandowski.

Poľský útočník v službách Bayernu Mníchov, Robert Lewandowski, odhalil svoj motošportový sen. Hviezda futbalových trávnikov je veľký motošportový fanúšik a v budúcnosti by si to chcel vyskúšať na vlastnej koži. O svojich plánoch po skončení kariéry sa vyjadril v rozhovore pre Playboy. Jeho cieľom je slávne Rally Dakar

Poľský reprezentant o možnosti súťažne jazdiť po skončení kariéry na rely v Južnej Amerike už hovoril aj so svojou ženou. „Šoférovanie je mojím útekom zo sveta,“ cituje 29-ročného futbalistu portál Motosport. „Vždy som sa skutočne zaujímal o motošport. Problém je, že musíte byť na 100% oddaný motošportu, a to znamená, viac sa obetovať. Uvidíme,“ nechal Lewandowski všetko otvorené do budúcnosti. 

Nie je však jediným zástupcom z futbalového prostredia so snom o Dakare. Oveľa bližšie k jeho splneniu má bývalý tréner Chelsea a Tottenhamu, Andre Villas-Boas. Na štart Dakaru sa 40-ročný Portugalčan postaví už o pár týždňov. Pretekať bude v kategórií áut a spolujazdca mu bude robiť Ruben Faria, ktorý má skúsenosti z Dakaru, ale z pozície motocyklového pretekára. Boas zasadne za volant Toyoty Hilux, ale nebola to jeho prvá voľba. Pred autami uprednostňoval práve kategóriu motocyklov.

„Porozprával som sa s priateľom, Alexom Doringerom, manažérom tímu KTM, ktorý mi povedal, že by som na motocykel potreboval celoročnú prípravu, a že by som mal radšej zvážiť autá,“ citoval známeho futbalového trénera portál Motorsport.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio