Auto.sk Auto.sk

Range Rover SVAutobiography: luxus dostal nové meno
zdroj: Jaguar Land Rover

Range Rover SVAutobiography: luxus dostal nové meno

Samozrejmosťou je opierka pod nohy, ale nájdu sa tu aj také vymoženosti ako funkcia masáže horúcimi kameňmi, či vyhrievanie lýtok. Medzi zadnými sedadlami nesmie chýbať chladnička.

SVAutobiography je označenie pre Range Rover s najluxusnejšou výbavou. Pod svoje krídla si ho vzalo oddelenie Special Vehicle Operations, ktoré má na starosti v rámci automobilky Jaguar Land Rover vozidlá, vytŕčajúce z radu. Range Rover SVAutobiography určite takým vozidlom je. Zvonku si fakt, že ide o špeciálne auto, možno každý nevšimne. Upozorňujú na to akurát emblémy a poznávacím znakom je aj predĺžený rázvor.
Range Rover SVAutobiography
Jaguar Land Rover

Iné je to už vo vnútri. Interiér doslova “dýcha“ luxusom. Rovno si to treba zamieriť na zadné sedadlá. Okrem všetkých vychytávok ohúri posádku priestor. Viac ako 1,2 m pre nohy, k tomu operadlá, ktoré po sklopení o 40 stupňov vytvoria takmer lôžkovú úpravu. Samozrejmosťou je opierka pod nohy, ale nájdu sa tu aj také vymoženosti ako funkcia masáže horúcimi kameňmi, či vyhrievanie lýtok. Medzi zadnými sedadlami je umiestnená chladnička. Všetko je tu, samozrejme, elektrické vrátane zatvárania dverí a vysúvania stolíka. Podmienky na zábavu a prácu uľahčuje 4G wifi pripojenie a desaťpalcové dotykové obrazovky.

zdroj: Jaguar Land Rover

O dobrú agilitu sa postará trojica pohonných jednotiek. Na výber je naftový osemvalec s objemom 4,4 l, benzínový osemvalec s objemom 5,0 l, alebo plug-in hybrid, kombinujúci benzínový turbomotormotor 2,0 l a elektromotor. Dojazd na čisto elektrický pohon je v tomto prípade 50 km. 

Range Rover SVAutobiography bude v Británii stáť v prepočte približne 190-tisíc eur. V tomto prípade hovoríme o najlacnejšej verzii s naftovým motorom. Cena modelu s benzínovým osemvalcom začína na hranici v prepočte 200-tisíc eur. Za luxus sa platí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio