AUTO.sk AUTO.sk

Fiat odhalil nový sedan Cronos
zdroj: Fiat

Fiat odhalil nový sedan Cronos

Fiat Cronos je určený pre trhy v Južnej Amerike. S predajom sa začne v budúcom roku a nový sedan nahradí v ponuke Fiat Linea.

Fiat v Európe nevyniká širokou ponukou modelov. Keď opomenieme úžitkové autá, ktoré ho držia nad vodou, ostane nám Tipo, športový model 124 Spider, rôzne verzie Fiatu 500, Panda a nesmrteľné Punto. Nesmrteľné preto, lebo je na trhu s malými modernizáciami už extrémne dlho.

Fiat na starom kontinente určite nepatrí medzi lídrov. Darí sa mu skôr na iných trhoch, napríklad v Južnej Amerike. Je to spôsobené tým, že sa sústredí viac na jednoduché autá a vie ich ponúknuť za rozumnú cenu. Najnovším príkladom je Fiat Cronos. Špecifikáciu a ani cenu nového sedanu nepoznáme, ale predávaný bude práve v Južnej Amerike. Na tamojších trhoch nahradí sedan Linea. 

Fiat Cronos
Fiat

V porovnaní s modelom Tipo, predávaným v Európe, ide o menšie vozidlo. Spoločné črty však môžeme nájsť v dizajne. Podobný je predok s dvoma oddelenými časťami na nasávanie vzduchu. Svetlá a hmlovky sa však už nesú v inom štýle. Cronos má rovnako ako Tipo výrazný bočný prelis, tiahnúci sa od predných svetiel cez kľučky až po zadné svetlá. Z pohľadu techniky je známa akurát dvojica motorov s objemom 1,3 a 1,8 l. Výkon a ani ďalšie podrobnosti zatiaľ Fiat neprezradil. Novinka by sa mala objaviť na brazílskych a argentínskych cestách v prvých mesiacoch budúceho roku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio