AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes poodhalil nové CLS na dvoch fotografiách
zdroj: Mercedes

Mercedes poodhalil nové CLS na dvoch fotografiách

Na podrobnosti o vozidle si musíme ešte pár dní počkať. Zatiaľ si musíme vystačiť s dvojicou fotografií.

Už o pár dní predvedie Mercedes model CLS. Cez víkend na to upozornil aj prostredníctvom dvoch fotografií, zverejnených na sociálnych sieťach. Prvá čiastočne odhaľuje prednú časť, ktorej bude dominovať rozmerná predná maska s veľkou trojcípou hviezdou v strede tak, ako to poznáme aj z ďalších modelov značky. Nezahalený ešte ostáva predný svetelný podpis, ostatné ostáva ukryté v tme.

Viac nám naznačuje fotografia interiéru. Prezrádza prítomnosť “starej známej“ technológie, hovoríme o dvojici displejov, schovaných za sklom. Na prvý pohľad môžu vzbudzovať dojem jedného obrovského displeja, ale podľa všetkého ide o dva 12,3 palcové displeje, ktoré nahradili klasický prístrojový panel s analógovými ukazovateľmi.

Mercedes CLS
Mercedes

Palubná doska je podsvietená náladovým červeným svetlom. Rovnakú farbu má aj vnútorná časť štvorice výduchov klimatizácie. Aj v tomto prípade ide o efektné podsvietenie. Posádka si môže zvoliť až 64 rôznych farieb svetla. Interiér sa výrazne neodkláňa od najnovších vozidiel značky.

Menšiu revolúciu v tomto smere prinesie až trieda A, ktorá bude verejnosti oficiálne predvedená v marci na autosalóne v Ženeve. V čase písania tohto textu sa nachádzame v Stuttgarte a máme za sebou prehliadku najmenšieho Mercedesu. Oficiálne informácie však môžeme priniesť až o pár dní, po vypršaní embarga.

Nové CLS je postavené na rovnakej platforme ako trieda E. Má identický rázvor náprav, ale rozdielnu dĺžku. Veľkú premiéru absolvuje 27. novembra na výstave v Los Angeles.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio