AUTO.sk AUTO.sk

Jedinečná verzia McLarenu 720S kombinuje zlato a uhlíkové vlákna
zdroj: McLaren

Jedinečná verzia McLarenu 720S kombinuje zlato a uhlíkové vlákna

Špeciálna verzia McLarenu 720S, upravená podľa želaní zákazníka, je dôkazom, že ani zlaté prvky nemusia pôsobiť gýčovo, pokiaľ sú použité s mierou

Kúpiť si McLaren 720S je absolútne výnimočné. Dostať sa k tomuto autu totiž vôbec nie je jednoduché. Už po jeho predstavení v marci na autosalóne v Ženeve McLaren avizoval, že o jeho novinku je veľký záujem a čakacia doba sa rýchlym tempom posúvala až do roku 2020. Aj v rámci ponuky 720S však možno získať povedzme neštandardné auto. Ak sa vám zdá suma prekračujúca 230-tisíc málo, môžete si totiž objednať špeciálny model z dielne McLaren Special Operations (MSO). Potom sa vo vašej zbierke môže objaviť aj model 720S s tepelným štítom na motore z 24 karátového zlata. MSO si nekladie hranice v individualizácii auta a svojim zákazníkom chce vyhovieť. Zlatú farbu dostali aj kolesá a v rovnakej farbe nájdeme nápis na zadnom prítlačnom krídle. „Život sa meria dosiahnutým, nie iba rokmi,“ píše sa zlatým arabským písmom na krídle. Ide o citát zakladateľa McLarenu, Brucea McLarena.

McLaren 720S

zdroj: McLaren

Úprava zadného krídla trvala 30 hodín a celkovo bol výrobný proces tohto špeciálneho McLarenu o 120 hodín dlhší, aby bol na mieru upravený podľa požiadaviek zákazníka. Okrem zlatej farby dostalo vozidlo aj bohatšiu výbavu častí z uhlíkových vlákien. Z ľahkého materiálu je vyrobený predný spliter, otvory pre nasávanie vzduchu, zadný nárazník a strešný panel. V rovnakom duchu „zlato a uhlíkové vlákna“ sa nesie aj interiér. Použitie zlatých prvkov je však veľmi decentné, najmä keď zoberieme do úvahy, že auto je určené pre zákazníka z arabských krajín. V podobných prípadoch sme sa často stretli s doslova gýčovými autami s celým vysoko lesklým zlatým povrchom. McLaren 720S s jedinečnou úpravou je v týchto dňoch vystavený na autosalóne v Dubaji. Následne bude odovzdané zákazníkovi. Len pre úplnosť dodajme, že v tejto chvíli v jeho útrobách drieme prepĺňaný benzínový osemvalec s objemom 4,0 l. Keď ho nový majiteľ o pár dní prebudí, tak ho katapultuje na rýchlosť 200 km/h v priebehu 7,8 s a zrýchlenie sa zastaví až pri rýchlosti 341 km/h.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio