AUTO.sk AUTO.sk

Slovakia ring sa exhibične rozlúčil so sezónou rely
zdroj: Marián Bazala

Slovakia ring sa exhibične rozlúčil so sezónou rely

Posledné podujatie sezóny privítalo nielen top posádky slovenského šampionátu. Na štart sa totiž postavil aj bývalý okruhový pretekár Štefan Rosina. Spolujazdca mu robil "Dakarista" Ivan Jakeš a po menšej odmlke sa na pretekárske trate vrátil aj náš kolega, Rasťo Chvála.

Posledné podujatie tohtoročnej sezóny rely na Slovensku sa tradične konalo na Slovakia ringu. Aj keď ide len o exhibičné preteky, mnohí jazdci išli naplno. Svedčia o tom aj vyrovnané časy. Hneď v prvej rýchlostnej skúške zajazdil na desatinu rovnaký čas Poliak Grzegorz Grzyb na Škode Fabia R5 a Jaroslav Melichárek na Forde Fiesta RS WRC. Melichárek neskôr z boja odstúpil a uvoľnil tak Grzybovi cestu za víťazstvom. Druhý napokon skončil Čech Odložilík na Fieste R5 a tretie miesto si vyjazdil Martin Koči na Škode Fabia R5.

Grzegorz Grzyb
Marián Bazala

Na podujatí nechýbal ani bývalý slovenský okruhový jazdec, Štefan Rosina. Navigátora mu robil pravidelný účastník Dakaru, Ivan Jakeš. Rosina potvrdil, že zo svojej rýchlosti stále nič nestratil a nebyť technických problémov, tak by miešal poradím na prvých miestach.

Jakeš Rosina Drotár
Marián Bazala

Svoju tohtoročnú premiéru po dlhom čakaní na nový Peugeot 208 R2 si odkrútil aj náš kolega, Rasťo Chvála.

Rasťo Chvála
Marián Bazala

"Na Auto Show konečne vyšlo slnko a počasie bolo netradične prívetivé. Ani slnko však nezohrialo asfalt tak, aby sa naše tvrdé pneumatiky lepili. Bol to však zámer nezničiť dobré plášte, ale zašantiť si už na starších pneumatikách. Aspoň sme citlivejšie zajazdili nove náčinie a previezli fanúšikov. Hoci išlo o záver sezóny a show, tak sa na Slovakia ringu zišlo veľa krásnych áut vrátane množstva špeciálov R5 a dvoch WRC. Štofiho Rosinu je škoda na okruhoch, lebo s Fabiou WRC mu to ide výborne. Vítam aj počin organizátorov urobiť tretí nemeraný prejazd skúšky len pre divákov. Snáď bude divákov v budúcich ročníkoch viac," priblížil nám svoj pohľad na Auto Show, Rasťo Chvála.

Fotogaléria - Marián Bazala

zdroj: Marián Bazala

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio