AUTO.sk AUTO.sk

Nová generácia Nissanu Leaf nebude drahšia ako predchodca
zdroj: Nissan

Nová generácia Nissanu Leaf nebude drahšia ako predchodca

Nový Nissan Leaf sme vám už priblížili prostredníctvom viacerých článkov. Poslednou nezodpovedanou otázkou už bola iba cena.

O novej generácii elektromobilu Nissan Leaf sme informovali už viackrát. Novinka prinesie inovácie značky v oblasti autonómnej jazdy, ale tou podstatnou správou je predĺžený dojazd. Zvýšená kapacita batérií umožňuje prejsť na jedno nabitie 378 km podľa metodiky NEDC. V realite tak môžeme očakávať hodnotu okolo 300 km. Novinkou je aj e-Pedal, ktorý nechá šoféra zabudnúť na brzdy. Pomocou jedného pedála možno bezpečne ovládať nový Leaf vo veľkej väčšine situácií. Spomaľovanie aj zrýchľovanie sa totiž ovláda plynovým pedálom. Po jeho úplnom uvoľnení Leaf výrazne spomaľuje a rekuperuje energiu. Jemným pritlačením na plyn je spomalenie menej intenzívne a pri výraznejšom zatlačení pedála Leaf zrýchľuje.

Nissan Leaf
Nissan

Konštruktéri ponechali v aute aj klasický brzdový pedál, ten slúži na núdzové brzdenie v extrémnych situáciách. Pre šoféra má byť jazda s e-Pedalom komfortnejšia, keď ani v hustej v mestskej premávke nemusí stále prehadzovať nohu medzi brzdou a plynom. Nissan nám počas tlačovej konferencie predviedol nový Nissan Leaf aj naživo. Išlo o japonskú verziu s pravostranným riadením. Podstatnejšia ako drobné rozdiely vo výbave medzi japonskou a európskou verziou bola pre nás cena, Nová generácia by sa cenou nemala výrazne líšiť od tej dosluhujúcej. Štandardná (neakciová) cena prvej generácie v súčasnosti začína na 29 050 eur. Dobre vybavená uvádzacia séria druhej generácie začne na sume 36 650 eur. Na presné ceny lacnejších verzií si musíme ešte chvíľu počkať.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio