AUTO.sk AUTO.sk

BMW M5 bude novým Safety Car na pretekoch MotoGP
zdroj: BMW

BMW M5 bude novým Safety Car na pretekoch MotoGP

BMW M5 prešlo viacerými úpravami, aby sa z neho stal Safety Car v sérii MotoGP. Špeciálne vyvinutý bol predný splitter, polep je zas inšpirovaný pretekárskym BMW M8 GTE.

Vždy, keď vyjde na trať Safety Car počas významných pretekov, tak sa mu dostane pozornosti miliónov divákov. Netreba sa preto čudovať, že automobilky radi predvedú svoje auto na “čele“ štartového poľa. Zatiaľ, čo vo Formule 1 v pozícii bezpečnostného auta už roky krúži Mercedes, medzi motorkami v seriáli MotoGP udáva tempo BMW. Prestížna séria je ideálnym miestom na ďalšie prezentovanie nového športového modelu značky. Počas posledných pretekov sezóny v španielskej Valencii bude do akcie nasadené nové BMW M5 MotoGP Safety Car. Ako už názov prezrádza, ide o model postavený na základoch M5. Pre lepšiu predstavu ide o vozidlo, poháňané vidlicovým osemvalcom M TwinPower Turbo s objemom 4,4 l. Vďaka výkonu 441 kW a maximálnemu krútiacemu momentu 750 Nm zrýchli na 100 km/h za 3,4 s. Novinkou je pohon všetkých kolies M xDrive. Ten sa prepnutím tlačidla ľahko zmení na pohon výlučne zadných kolies a z BMW M5 sa tak razom stane driftovacia mašina. 

BMW M5 splitter
BMW

Samozrejmosťou je použitie komponentov M Performance Parts, ktoré sú dostupné aj pre sériové BMW M5. Safety Car sa však od “bežného“ modelu predsa len odlišuje. Napríklad predný splitter je prototyp špeciálne vyvinutý pre M5 MotoGP Safety Car. Zámky kapoty sú rovnaké ako na pretekárskych autách a sedadlá sú prevzaté z modelu M4 GTS. O špeciálnom LED signalizačnom systéme sa v prípade Safety Car nemá zmysel ani zmieňovať. Polep vozidla zvýrazňuje športový charakter auta a je inšpirovaný pretekárskym BMW M8 GTE, ktoré sa v budúcom roku objaví na slávnych vytrvalostných pretekoch v Le Mans.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio