AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes G63 AMG v šate od ARES Design: Menej hrán a viac svalov len za 600-tisíc eur
zdroj: Ares Design

Mercedes G63 AMG v šate od ARES Design: Menej hrán a viac svalov len za 600-tisíc eur

X-Raid je meno nového počinu z dielne talianskej spoločnosti ARES. Ide o upravený Mercedes G63 AMG, ktorý prešiel zmenami dizajnu, ale nepovšimnutá nezostala ani technika.

Talianska spoločnosť ARES so sídlom v Modene sa venuje úprave drahých a luxusných áut. Pripravuje ich na mieru pre svojich klientov. Jej najnovším počinom je model X-Raid. Už na prvý pohľad sa dá uhádnuť, že vychádza z Mercedesu G63 AMG. Pôvod sa v tomto prípade nedá úplne prekryť, aj keď treba uznať, že z hranatého auta spravila spoločnosť ARES oblého svalnáča. Oblé tvary sa dostali všade, kam sa dalo. Zmenilo to kapotu, blatníky, ale veľkou premenou prešli aj svetlá a predná maska. Úplne iný svet nás čaká vo vnútri. Klasické Géčko je síce luxusné auto, ale stále zamerané na prácu a zdolávanie terénu. X-Raid je z tohto pohľadu úplne iný, všetko je zamerané na luxus. Drahé materiály či luxusné sedenie vzadu pre dvoch pasažierov mení siláka, schopného bojovať s terénom, na uhladeného gentlemana.

zdroj: Ares Design

Zmeny sa však nedotkli len dizajnu. Osemvalec s objemom 5,5 l je v tomto prípade vyladený na 760 k a maximálna rýchlosť je 250 km/h. Karoséria je vyrobená z hliníka a uhlíkových vlákien, čo znížilo hmotnosť auta o 200 kg. Otázkou ostáva cena. Ak ju chcete poznať, môžete priamo kontaktovať spoločnosť ARES a overiť si ju v závislosti od vlastných požiadaviek. Internetom sa zatiaľ šíria dohady o sume, atakujúcej 600-tisíc eur.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio