AUTO.sk AUTO.sk

Kia odštartovala predaj Stonicu a zverejnila slovenskú cenu
zdroj: Kia

Kia odštartovala predaj Stonicu a zverejnila slovenskú cenu

Základná cena auta začína na 14 190 eur. Nami preferovaný trojvalcový motor však ponúka Kia len v kombinácii s najvyššou výbavou za 19 190 eur.

Máte radi farebné autá, spadajúce do kategórie crossoverov a preferujete európsky štýl? Potom by sa vám mohla páčiť Kia Stonic. Okrem množstva vzletných fráz Kia vo svojej tlačovej správe upozorňuje práve na “európsky charakter“ svojej novinky. Či už Stonic má európsky alebo kórejský charakter, v konečnom dôsledku nie je až také dôležité. Viac nás zaujímalo, ako sa nová Kia správa na ceste a počas prvej jazdy si to vyskúšal kolega Rasťo Chvála. Jeho dojmy si môžete pozrieť v nasledujúcom videu – KLIKNITE SEM!

Kia začala tento týždeň s predajom Stonicu na Slovensku a zodpovedala ďalšiu dôležitú otázku. Základná verzia s benzínovým motorom 1,2 D-CVVT a päťstupňovou manuálnou prevodovkou je v “akciovej“ ponuke od 14 190 eur. Na opačnej strane rebríčka je Kia Stonic s motorom 1,6 CRdi v najvyššej výbave Platinium za 20 390 eur. Táto suma sa dá ešte navýšiť o sadu bezpečnostných asistentov o 1290 eur a dvojfarebné prevedenie karosérie v metalickom (alebo perleťovom) laku znamená ďalších 890 eur navyše. Z pohľadu motorizácie sa nám ako najlepšia voľba javí trojvalcový turbomotor 1,0 T-GDi, ktorý je najvýkonnejší z ponuky (88 kW). Kia ho, žiaľ, zatiaľ ponúka iba v kombinácii s najvyššou výbavou Platinium a pýta si zaň 19 190 eur. Kompletný cenník aj s parametrami vozidla nájdete na nasledujúcom linku – KLIKNITE SEM!

zdroj: Kia

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio