AUTO.sk AUTO.sk

Posledné kolo rellycrossu hostí Slovakia Ring
zdroj: Slovakia Ring

Posledné kolo rellycrossu hostí Slovakia Ring

Zaujímavé preteky na štýl rely ponúkajú všetko, čo k tomuto športu patrí, asfalt, šotolinu, skoky, rýchlosť a prejazdy šmykom. Oproti rely sú tu navyše priame súboje na trati a všetko sa odohráva na malom okruhu.

Na našej facebookovej stránke Auto.sk občas zdieľame videá z podujatí rallycross. Zaujímavé preteky na štýl rely ponúkajú všetko, čo k tomuto športu patrí, asfalt, šotolinu, skoky, rýchlosť a prejazdy šmykom. Oproti rely sú tu navyše priame súboje na trati a všetko sa odohráva na malom okruhu pred divákmi, ktorí tak môžu sledovať celú jazdu a nielen jeden prejazd. Aj preto sa rallycross stáva divácky veľmi atraktívny a dnes ide o jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich motošportov. Záujem o toto podujatie je aj medzi špičkovými jazdcami. Rallycross si už vyskúšal Sébastien Loeb, Petter Solberg a množstvo ďalších jazdcov, ktorých poznáme z účinkovania vo WRC. Medzi ďalšie známe mená sa určite radí Ken Block a kráľmi tohto športu sa v posledných rokoch stali Mattias Ekström a Johan Kristoffersson. Ako vyzerá poriadna akcia svetového rellycrossu, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Len pre zaujímavosť v najvyššej kategórii Supercar jazdia monštrá s výkonom 600 koní a na 100 km/h zrýchlia za približne dve sekundy a v tomto ohľade môžu konkurovať aj monopostom F1. Preteky týchto vozidiel si môžete naživo vychutnať počas víkendu 21. a 22. októbra na Slovakia Ringu. Súperiť sa bude v triedach SuperCars, Super Touring Cars (do 1600 cm3, do a nad 2000 cm3), Super 1600.

relycross clanok
Slovakia ring

V tomto prípade nejde o stretnutie najvyššej svetovej špičky, ale na druhej strane pôjde o posledné preteky desaťdielnej série, ktoré sľubujú napínavé súboje v boji o konečné umiestnenie.

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio