AUTO.sk AUTO.sk

Elektroťahač od Tesly: Na budúcnosť si ešte chvíľu počkáme
zdroj: Tesla

Elektroťahač od Tesly: Na budúcnosť si ešte chvíľu počkáme

Čisto elektrický ťahač s dojazdom v rozmedzí 300 až 500 kilometrov. Táto hudba budúcnosti je už na dosah. Napriek tomu si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Ešte v auguste sme informovali o unikátnych plánoch amerického priekopníka v elektromobilite. Tesla plánovala koncom októbra predstaviť ťahač, ktorý by fungoval čisto na elektrinu a poskytoval dojazd do 450-500 kilometrov. Malo ísť o akúsi mestskú náhradu kamiónov na fosílne palivá. Okrem názvu Tesla Semi však spoločnosť viac informácií zatiaľ nezverejnila a podľa najnovších správ si na zvyšok budeme musieť počkať ešte minimálne mesiac. Elon Musk totiž presunul uvedenie vozidla na stred novembra.

Podľa webu carscoops je hlavným dôvodom pre preloženie predstavenia na trh fakt, že spoločnosť nestíha produkovať Modely 3 a batérie, ktoré sú nevyhnutné pre uspokojenie už existujúcich objednávok. Aby sa spoločnosť vyhla kritike vyplývajúcej z toho, že investuje prostriedky a čas do ťahača namiesto do bojovania s produkčnými ťažkosťami, s ktorými sa momentálne pasuje, zvolil Musk radšej túto taktiku. Preloženie predstavenia však nemení nič na veci, že podľa dostupných informácií je Tesla Semi už dávno pripravená na predstavenie. Počkať si budeme musieť aj tak.

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio