AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes Star Experience: Najnovšie technológie bezpečnosti a stopercentný AMG zážitok
zdroj: Mercedes Slovensko

Mercedes Star Experience: Najnovšie technológie bezpečnosti a stopercentný AMG zážitok

Mercedes na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni predstavil nové systémy svojich automobilov a zážitok z jazdy vo vozidlách AMG. Celý balíček ukryl pod podujatie s názvom Star Experience.

V dňoch od 26.9. do 28.9. mali vybraní účastníci možnosť navštíviť podujatie, ktoré sa dá považovať za jedinečné. V Orechovej Potôni sa stretli fanúšikovia trojcípej hviezdy a novinári, aby spolu otestovali nové technológie, ktoré ponúka Mercedes.

Podujatie bolo rozdelené do štyroch modulov, pričom v každom bolo možné otestovať inú technológiu. Prvým bol modul núdzového brzdenia, kde nemecká značka predstavila technológiu Emergency Brake Assist. Tá je schopná rozoznať charakter brzdenia ešte skôr, ako vy vydáte pokyn na núdzové brzdenie- stlačíte brzdu úplne na doraz. Vďaka tomu začnete brzdiť skôr a efektívnejšie. Ďalší modul nám predviedol núdzové brzdenie a prepracované automatické parkovanie na superluxusnom Mercedese triedy S, ktorý dokáže pri parkovaní samostatne pridávať plyn a aj prepínať zo spiatočky na jazdu dopredu a naopak. Úlohou vodiča je tak skutočne iba sledovanie okolia.

Okrem systémov bezpečnosti Mercedes predstavil aj Plug-In hybridné automobily, ktorý má v dnešnej dobe na čisto elektrický pohon dojazd 34 kilometrov. Nechýbalo ani riadenie AMG modelov C63 Coupé, A45 a ďalších. Viac z podujatia vo fotogalérií.


zdroj: Mercedes Slovensko

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio