Auto.sk Auto.sk

Nový Range Rover Sport je narýchlejší v histórii, nechýba ani hybrid
zdroj: Jaguar Land Rover

Nový Range Rover Sport je narýchlejší v histórii, nechýba ani hybrid

S príchodom modernizovaného Range Roveru Sport sa dostal do ponuky aj plug-in hybridný pohon. Milovníkov dynamickej jazdy poteší športová verzia SVR.

Range Rover Sport je akousi výstavnou skriňou automobilky Jaguar Land Rover (JLR). Nič sa na tom nezmení ani s príchodom modernizovanej verzie. Range Rover Sport naďalej ostáva majestátny, vnútri luxusný a vybavený najmodernejšou technológiou značky JLR. Vzhľad vozidla sa modernizáciou výrazne nezmenil. Napriek zmenenej prednej maske, novému nárazníku a svetlám s technológiou Pixel-laser LED Range Rover Sport ostáva verný svojmu štýlu. V prípade hybridnej verzie sa časť prednej masky dá vyklopiť a ukrýva miesto na pripojenie nabíjacích káblov.

Range Rover Sport
Jaguar Land Rover

Vo vnútri nájdeme Touch Pro Duo infotainment. Ako už z názvu vyplýva, ide o systém kombinujúci dvojicu dotykových obrazoviek. Desaťpalcové obrazovky umožnili odstrániť väčšinu tlačidiel. Nie každému takéto riešenie a spôsob ovládania jednotlivých funkcií vyhovuje, ale Range Rover Sport má vďaka tomu minimalistický dizajn. S rovnakým riešením sme sa stretli aj v modeli Range Rover Velar.

Range Rover Sport
Jaguar Land Rover

Novinkou je plug—in hybridný pohon. Spoznáme ho podľa označenia P400e s čisto elektrickým dojazdom 51 km. Realita bude o niečo horšia ako papierový údaj. Energia je uložená v Li-ion batérii s kapacitou 13,1 kWh. Jej rýchle nabitie trvá 2 hodiny 45 minút, štandardné nabíjanie doma zaberie sedem hodín. Na výber sú rôzne režimy jazdy - elektrický a hybridný. V hybridnom režime môže šofér aktivovať funkciu šetrenia batérie alebo automatický režim, ktorý sa riadi aj údajmi z navigácie. Ideálne pracuje pri zadaní cieľa cesty do navigácie. Hybridná verzia skrýva pod kapotou štvorvalec s objemom 2,0 l (221 kW), pomáha mu elektromotor s výkonom 85 kW. Celkový výkon hybridnej sústavy je v tomto prípade 297 kW (výkony motorov sa nesčítavajú, keďže maximum dosahujú pri rôznych otáčkach).

Range Rover Sport SVR
Jaguar Land Rover

Pre milovníkov dynamickej jazdy je určená verzia SVR (na fotografii hore). Motor V8 s objemom 5,0 l rozbehne Range Rover Sport SVR na 100 km/h za 4,5 s. S touto hodnotou vystaví svoje výfuky na obdiv aj majiteľom Fordu Focus RS. Maximálny výkon 422 kW robí zo Sport SVR doteraz najrýchlejší Range Rover.

zdroj: Jaguar Land Rover

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio