AUTO.sk AUTO.sk

Sériové BMW radu 8 sa začne vyrábať budúci rok a dostane digitálnu asistentku Alexu
zdroj: BMW

Sériové BMW radu 8 sa začne vyrábať budúci rok a dostane digitálnu asistentku Alexu

BMW začne najskôr s výrobou verzie kupé, neskôr pribudne aj karoséria s otvorenou strechou. Oficiálne predstavenie sériovej verzie sa pravdepodobne uskutoční v marci v Ženeve.

BMW začne v budúcom roku s výrobou nového radu 8 v nemeckom závode v meste Dingolfing. Informáciu priniesol portál Automotive News. V súčasnosti sa vo fabrike vyrábajú modely od radu 3 až po rad 7. Nový rad vozidiel zaplní dieru v ponuke bavorskej automobilky a konkurencia pribudne najskôr Mercedesu triedy S kupé. Neskôr prinesie BMW konkurenta aj pre Mercedes S kabrio. Na kabriolet BMW 8 si počkáme do roku 2019.

BMW 8 Concept
BMW

Prvé osobné stretnutie s novou radou 8 sme absolvovali vo Frankfurte. V tomto prípade však išlo len o koncept. Jeho sériovú podobu odhalí nemecký výrobca pravdepodobne až v marci na autosalóne v Ženeve. Z pohľadu motorizácií neočakávame žiadne výrazné zmeny. V praxi to znamená rovnakú paletu motorov, ako poznáme z BMW radu 7. Vrcholnou verziou sa tak stane benzínový agregát V12 s objemom 6,6 l.

BMW na autosalóne vo Frankfurte

Ďalšou novinkou pre vozidlá značiek BMW a MINI je využitie digitálnej osoby Alexa pre lepšiu hlasovú komunikáciu s autom. Ovládanie niektorých funkcií hlasovými príkazmi nie je v automobilovom priemysle novinkou. Alexa však posúva hlasové príkazy na vyššiu formu komunikácie. Digitálna osoba nie je priamo produktom nemeckého výrobcu. Dodávať mu ju bude od polovice roku 2018 spoločnosť Amazon a postupne sa dostane do všetkých modelov vrátane nového radu 8. Spoluprácu s Amazonom v tejto oblasti už skôr ohlásil Seat. Príklad toho, ako môže vyzerať komunikácia s Alexou, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio