AUTO.sk AUTO.sk

Slávny driftér zdolal legendárne stúpanie Pikes Peak, pochopiteľne dverami napred
zdroj: youtube.com

Slávny driftér zdolal legendárne stúpanie Pikes Peak, pochopiteľne dverami napred

Ken Block sa postavil na štart stúpania na Pikes Peak. Prvé zábery ukazujú, že ho zdolal vo veľkom štýle. Na kompletné video si musíme ešte pár dní počkať. Doteraz najkrajšie video z Pikes Peak má na svedomí legendárny Fín, Ari Vatanen, z čias, keď na Pikes Peak ešte neviedla asfaltová cesta.

Je to už skoro rok, čo Ken Block zverejnil svoje plány na pokorenie slávneho stúpania na Pikes Peak. V krátkom videu predviedol svoj stroj, aj prvé zábery z natáčania. Ken Block sa tentokrát posadil do auta s názvom Hoonicorn V2. Výkon 1400 k sa zdá možno prehnaný, ale Ken si chcel byť istý, že auto bude mať dostatok výkonu aj v riedkom vzduchu v nadmorskej výške 4300 m. Motor V8 s objemom 6,7 l využíva dve turbá a spaľuje metanol.

Celé video zverejní Ken už v pondelok a môžeme sa tešiť na zábery plné akcie. Jazda driftom, alebo ako sa hovorí dverami napred, nemôže v podaní Kena Blocka chýbať. Video nájdete v budúcom týždni určite aj na našom webe a uvidíme, či sa Ken so svojím “monštrom“ priblíži k videu Ariho Vatanena z roku 1988. Legendárny fínsky rely jazdec v ňom predviedol dych vyrážajúcu jazdu. Najmä v druhej polovici videa vidno, ako jeho Peugeot 405 T16 GR doslova “líže“ okraje cesty nad strmým zrázom.

Za zmienku určite stojí aj rekordný pokus ďalšej legendy rely, Sebastiena Loeba. Francúz stanovil rekord už na asfaltovej trati. To však nič neuberá na jeho schopnostiach a rovnako aj na schopnostiach Peugeotu 208 T16.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio