AUTO.sk AUTO.sk

McLaren vyrobí len šesť kusov 570GT XP Green
zdroj: McLaren

McLaren vyrobí len šesť kusov 570GT XP Green

Farebnou kombináciou, ktorej dominuje farba XP Green, vzdávajú v McLarene hold slávnemu modelu F1XP GT, postavenom v roku 1997.

Kto chce kúpiť McLaren, často nehľadá len rýchle auto, ale zároveň sa chce odlíšiť. Zákazníci McLarenu často žiadajú individuálnu farbu, výbavu a ďalšie časti, aby získali naozaj unikátne auto. V tomto im pomáha oddelenie McLaren Special Operations, ktoré najnovšie pripravilo špeciálnu sériu McLarenu 570GT. Farebnou kombináciou, ktorej dominuje farba XP Green, vzdávajú v McLarene hold slávnemu modelu F1XP GT, postavenom v roku 1997.

McLaren F1 XP GT
McLaren

Zelené doplnky a kontrastné prešívanie nájdeme aj v interiéri. Vnútrajšku však dominuje svetlohnedá koža. Rovnakou farbou sú oživené aj niektoré časti exteriéru. V kombinácii s čiernou farbou ju môžeme vidieť na spodnej časti predného nárazníka, podbehoch a tiahne sa aj cez zadný difúzor. Stopy svetlohnedej farby nájdeme aj na dverách.

McLaren 570GT
McLaren

“Ktorýkoľvek McLaren je špeciálnym vozidlom, ale stále vidíme rastúci počet zákazníkov, vyjadrujúcich túžbu po individualizácii ich auta ďalšími funkciami a možnosťami ako aj farbami a výbavou mimo ponúkaných základných špecifikácií,“ vysvetlil dôvod pre vznik špeciálnej verzie McLarenu 570GT Joylon Nash, šéf McLarenu pre predaj a marketing.

Britská automobilka plánuje vyrobiť len šesť kusov 570GT vo farbe XP Green a ponúkne ich zákazníkom v Európe. Vozidlá budú označené špeciálnou plaketou, označujúcou limitovanú sériu.

McLaren 570GT
McLaren

Technicky sa od “bežného“ modelu nebudú vozidlá limitovanej série nijako odlišovať. V praxi to znamená výkon 420 kW, krútiaci moment 600 Nm a zrýchlenie na 100 km/h za 3,4 s. A maximálna rýchlosť? Slušných 328 km/h. McLaren 570GT sa týmito parametrami jednoznačne radí medzi športové sériové autá a nezaostáva za McLarenom 570S Coupé. Obe autá používajú ten istý do V usporiadaný osemvalec s objemom 3,8 l. Rozdiel je však v komforte, keďže 570GT má o niečo mäkší podvozok a je tým pádom vhodnejší na každodenné jazdenie a dlhšie trasy.

Príplatok za špeciálnu verziu vo farbe XP Green je 21-tisíc libier (približne 23 700 eur) a dobre vybavená verzia, zobrazená na fotkách, má hodnotu 188 567 libier (takmer 213-tisíc eur).

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio