AUTO.sk AUTO.sk

Koncept Kia Proceed naznačuje dizajn budúcej generácie modelu ProCee’d
zdroj: Kia

Koncept Kia Proceed naznačuje dizajn budúcej generácie modelu ProCee’d

Budúca generácia modelu ProCee’d by mala dostať nový vzhľad. Akým smerom sa dizajnéri pri jej návrhu uberajú, ukazuje nový koncept Proceed.

Zmena je život. Asi s takýmto heslom pristupujú dizajnéri Kie k tretej generácii modelu ProCee’d. Konečný vzhľad nového auta je ešte záhadou, ale veľa naznačuje koncept Proceed. Navrhnutý bol v európskom dizajnérskom centre Kie vo Frankfurte, len 500 m od miesta budúceho predstavenia.

Pri pohľade na koncept sa nám na jazyk derie slovné spojenie Shooting Brake, ale Kia ho označuje ako predĺžený hatchback. V každom prípade z auta srší športový nádych. Dizajnéri si pomohli dvadsaťpalcovými kolesami, výraznými proporciami a aj strechou, ktorej línia sa smerom dozadu zvažuje.

„Keďže mnohí európski vodiči v súčasnosti hľadajú výkonné alternatívy k trojdverovému športovému hatchbacku, začali sme uvažovať o odlišnom význačnom modeli pre rodinu vozidiel cee’d,“ uviedol Gregory Guillaume, hlavný európsky dizajnér spoločnosti Kia Motors. „Koncept Proceed predstavuje novú odvážnu víziu toho, ako chce automobilka oživiť energického ducha modelu pro_cee’d a predstaviť ho novej generácii športovo orientovaných vodičov.“


Kia Proceed Concept
Kia

Keď sme si pri prvom pohľade na Proceed spomenuli na športový model Stinger, tak sme sa nemýlili. Dizajnéri hľadali  pri návrhu tvarovanej kapoty s prelismi inšpiráciu v Stingeri. Keď k tomu pripočítame typickú prednú masku Kie a výrazné proporcie, isté spoločné črty so Stingerom sa nedajú poprieť. Do špeciálneho laku s názvom Lava Red odetý koncept vyniká hrou svetiel. Súčasťou vonkajšieho vzhľadu je osvetlená silueta presklenia kabíny “Lumiline“, ktorá privíta vodiča a umožní jednoduchú identifikáciu auta v noci.

To, že máme pred sebou fotografie konceptu, prezrádza najmä bočná časť. Zapustené kľučky a najmä chýbajúci stĺpik medzi predným  a zadnými dverami sú toho dôkazom. Koncept oficiálne predstavia už budúci týždeň na autosalóne vo Frankfurte.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio