AUTO.sk AUTO.sk

Dacia Duster 2018: Viac Duster ako predtým!
zdroj: Dacia

Dacia Duster 2018: Viac Duster ako predtým!

Necelé dva týždne ostávajú do autosalónu vo Frankfurte a automobilky nám už teraz ponúkajú náhľad toho, na čo sa v Nemecku môžeme tešiť.

Dacia Duster je populárne SUV za ľudové peniaze. Na Slovensku, ale aj vo zvyšku sveta je veľmi obľúbené. Počas siedmich rokov svojej produkcie vyrobila automobilka viac ako milión kusov prvej generácie Dusteru. Na autosalóne vo Frankfurte príde s verziou 2.

Dacia Duster
Dacia

Dizajnovo si Duster necháva svoj rukopis, no napriek tomu je zmenený výrazne. Oblejšia predná maska so svetlami "vytlačenými" až na okraj dodáva autu dojem mohutnosti. Svetlá už obsahujú aj prvky LED a sú rozdelené na niekoľko sekcií. Nárazník je odolný proti poškriabaniu a jeho mohutný chrómový predok dodáva aj ľudovému autu pocit luxusu. Zadok je strmší, opticky delený na dve časti podobne ako pri Renaulte. Aj tu sa nachádza opticky masívnejší nárazník s dizajnovým chrómovým oblúkom. Svetlá sú umiestnené takmer úplne po kraji a svojim dizajnom pripomínajú koncové svetlá Jeepu Renegade. Na Dusteri ale vyzerajú o niečo živšie. 


Zlepšiť sa má aj jazdný komfort vďaka novým prvkom výbavy a kvalitnejšiemu, luxusne pôsobiacemu interiéru. Ako veľmi sa Duster zmení vnútri, nám automobilka povie až na oficiálnom predstavení vozidla vo Frankfurte. Isté ale je, že sa bude na čo tešiť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio