AUTO.sk AUTO.sk

Bentley ukázalo Continental GT – rýchly luxus na kolesách
zdroj: Bentley

Bentley ukázalo Continental GT – rýchly luxus na kolesách

Do autosalónu vo Frankfurte ostálva len pár týždňov a automobilky už teraz poskytujú náhľad toho, na čo sa môžete v Nemecku tešiť. Continental GT bude jedným z dôvodov, prečo sa tam oplatí ísť.

Luxus je to, čo nás prvé napadne, keď niekto spomenie Bentley. Ak k tomu pridá názov Continental GT, tak zacítime aj nádych rýchlosti. Tretia generácia modelu Bentley Continental GT bola predstavená už pred oficiálnou premiérou vo Frankfurte. Oproti predchodcovi je výrazne prepracovaná po technickej ale aj dizajnovej stránke.

Zmeniť dizajn vozidla ako je Continental GT, nie je ľahké. Mnoho línií a dizajnových prvkov je jednoducho daných a dizajnér často potom nemá dosť slobody pri návrhu. V tomto prípade sa však podarilo zachovať typické tvary Bentley a zároveň stvoriť iné, modernejšie a podľa nás aj krajšie auto. Menších zmien sme sa dočkali v prednej časti a zachovaná ostala aj “silná“ línia, tiahnúca sa od predných svetiel až po výrazne klenutý zadný blatník.

Bentley Continental GT
Bentley

Mierne sú upravené proporcie auta. Predné kolesá boli posunuté o 135 mm dopredu, čo umožnilo natiahnuť kapotu a “nos“ posunúť nižšie. Celkový dojem z auta je iný, najmä vďaka zadnej časti. Z väčšej časti za to môžu do elipsy tvarované zadné svetlá, ktoré teraz ladia s rovnako tvarovanými koncovkami výfukov. Bentley Continental GT získalo na kráse najmä pri pohľade na zadnú časť.

Bentley Continental GT
Bentley

V porovnaní s predchodcom prináša Bentley iný svet vo vnútri. Do luxusného auta zabudovali konštruktéri moderné prvky. Áno, na jednej strane sa Bentley musí odlíšiť špeciálnymi, ručne vyrábanými prvkami. Príkladom sú drevené časti, ktorých výroba a ručné namontovanie trvá až deväť hodín. Na čalúnení a kožených sedadlách si zas našiel svoje miesto špeciálny vzor “Diamant v Diamante“.

Na druhej strane ponúka moderný digitálny panel pred vodičom, ale aj veľký dotykový displej. Moderné prvky sa môžu javiť ako menší problém, lebo narúšajú dizajn interiéru. V Bentley to vyriešili po svojom, pomocou Bentley Rotating Display. Stredová časť palubnej dosky je otočná a ponúka tri možnosti vzhľadu interiéru. Čistý dizajn sa jedným otočením zmení a na palubnej doske sa objaví trojica analógových ukazovateľov. Ďalším otočením stredovej časti sa retro dizajn premení na moderný a objaví sa veľká 12,3 palcová obrazovka (pozri video a galériu).

Bentley Continental GT
Bentley

Pod kapotou bude driemať už benzínový motor W12 TSI s objemom 6.0 litra. Vylepšenia priniesli nárast výkonu až na 467 kW. Vďaka novej osemstupňovej dvojspojkovej prevodovke bude automobil ekonomickejší, ale zároveň aj dynamickejší. Vždy podľa vašich potrieb. Dynamika v tomto prípade znamená zrýchlenie na 100 km/h za 3,7 s. Vynikajúce číslo v prípade kolosu s hmotnosťou 2 250 kg. Auto prestane zrýchľovať pri rýchlosti 333 km/h.

Zvládnuť dynamické vlastnosti pomôže systém Bentley Dynamic Ride. V praxi ide o adaptívne pruženie, ktoré mení svoje správanie auta podľa situácie. Vozidlo tak ostáva komfortné, ale zároveň sa zbytočne nenakláňa v zákrutách, aby malo zabezpečený maximálny kontakt medzi pneumatikami a cestou. Novinka bude vystavená od 12. septembra vo Frankfurte.

zdroj: Youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio