AUTO.sk AUTO.sk

Nový koncept Infiniti pripomína staré dobré časy
zdroj: Infiniti

Nový koncept Infiniti pripomína staré dobré časy

Na Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornií sa predstavil nový, plne funkčný konceptuálny model od Infiniti. Ak by ste ale čakali ultramoderný dizajn, budete sklamaní.

Na kalifornskej Pebble Beach sa každý rok stretne to najvýstrednejšie z automobilového sveta. Včera sme písali o špeciálnom McLarene na zákazku, dnes predstavíme "Prototype 9" z Japonska.

Prototyp 9 je elektromobil s úplne novým motorom od Nissanu a batériami, ktoré takisto ešte neboli použité v žiadnom sériovom automobile. Vďaka váhe nižšej ako 900 kg bohato vystačí aj motor s výkonom 120 kW. Táto kofigurácia zabezpečí vozidlu zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5.5 sekundy a maximálnu rýchlosť 170 km/h. Na trati dokáže na jedno plné nabitie jazdiť 20 minút, čo je relatívne vysoké číslo. Predovšetkým po zohľadnení miery záťaže, ktorej sú autá na pretekárskej trati vystavené. 


zdroj: Infiniti

Samotný dizajn je ale nemenej významným lákadlom. Auto bolo inšpirované roadstermi a pretekárskymi autami štyridsiatych rokov a tento dizajn obohatený o nové poznatky, z ktorých Prototype 9 ťaží. Oproti starodávnym modelom poskytuje deviatka vylepšenú aerodynamiku a zabáčanie. Vlastne je celkovo iná, ale zároveň nápadne podobná. Pri stavbe sa inžinieri dokonca inšpirovali spôsobom využívaným kedysi. Auto je v skutočnosti zložené z kostry, na ktorej sú "pribité" oceľové pláty, ktoré celé vnútro zakrývajú. Ak ste teda čakali nejaký uhlíkový monolit, opak je pravdou.


zdroj: Infiniti

Nakoľko ide o koncept, automobilka bohužiaľ neprezradila cenu modelu. Je ale viac než predvepodobné, že táto vízia sa do reality nepretaví.

zdroj: Youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio