AUTO.sk AUTO.sk

Z tohto McLarenu na zákazku vám padne sánka
zdroj: McLaren

Z tohto McLarenu na zákazku vám padne sánka

Svet bohatých zaujíma asi každého. Všetci radi obdivujeme luxus, ktorým sa títo ľudia obklopujú a niekedy sa až chytáme za hlavu nad výstrednosťami, ktoré si vymysleli.

Na podujatí Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornií sa každoročne zíde to najkurióznejšie a najluxusnejšie z automobilového priemyslu. Tento rok na ňom uviedli nový McLaren 720S, z ktorého vyrobili len jediný kus.Táto sedemstodvadsiatka je fuchsiovej farby, ktorá je registrovaná a nemôže ju na svoj automobil použiť nikto iný. Okrem karosérie môžeme túto farbu vidieť aj na odľahčených kolesách z uhlíkových vlákien, na lištách dverí, na spätných zrkadlách a na ramene volantu. Dojem Kompletizuje kožený interiér z bielej kože Alcantara, z ktorej sú vyrobené dokonca aj koberčeky.


zdroj: McLaren

Aj keď ide iba o dizajnové zmeny, je jasné, že cena vozidla bude oproti už aj tak drahej "sériovke" poriadne vysoká. Automobilka toto číslo síce tají, no model z katalógu v porovnateľnej motorizácií a výbave stojí v prepočte okolo 236 000 eur. Za svoje peniaze dostanete 537 kW v podaní štvorlitrovej V8, zrýchlenie z 0 na 100 za 2,9 sekundy, maximálnu rýchlosť 341 km/h a to celé v monolitickej konštrukcií z uhlíkových vlákien pre najvyššiu pevnosť a zároveň čo najnižšiu hmotnosť.

Majiteľom fuchsiového dela sa stal Michael Fux. V Amerike známy podnikateľ a zberateľ výnimočných automobilov. Sedemdesiattriročný zakladateľ spoločnosti Comfort Revolution, zaoberajúcej sa spríjemňovaním spánku, je za oceánom oveľa známejší práve vďaka svojej zbierke áut. Nájdeme medzi nimi napriklad McLaren P1, Rolls. Royce Phantom, Aston Martin, Porsche, Mercedes a Ferrari. Množstvo z nich vo výstredných farbách, ktoré sa Michaelovi tak páčia.

zdroj: Instagram.com

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio