AUTO.sk AUTO.sk

Nohy na palubnej doske: Pre toto sa ich neoplatí vykladať kamkoľvek
zdroj: Facebook.com

Nohy na palubnej doske: Pre toto sa ich neoplatí vykladať kamkoľvek

Crash testy automobilov počítajú viac menej len s jednou polohou, v ktorej sa pasažier má nachádzať. Ak sa nachádzate v inej, následky sú pre vás oveľa horšie.

V dnešných autách sa do obloženia montujú airbagy takmer z každej strany. Za účelom zvýšenia šancí na prežitie vážnej nehody ste tak pri náraze chránení nielen spredu, ale aj po bokoch. Aby tieto systémy plnili svoj účel, je dôležité sedieť v polohe, pre ktorú boli plánované. Ak tak neurobíte, môžu narobiť viac škody ako úžitku. Svoje o tom vie aj mladá američanka.

zdroj: Facebook.com

Fotografia nepríjemnej nehody vznikla minulý rok v auguste a pochádza z relatívne malej nehody v nízkej rýchýlosti. Vďaka nesprávnemu sedeniu však zanechala následky. To, čo na fotografií na prvý pohľad vyzerá ako nevinný pokus o turecký sed, je v skutočnosti zlomená a do strany vykĺbená noha. Výstrel z airbagu vymrštil nohu do vzduchu, a okrem zranení na nohe rozbil obeti nos a zlomil ruku. Z nehody odišli všetci po vlastných, až na Audru, ktorej rekonvalescencia trvala viac ako mesiac.

Ku každej ceste v aute by sme mali pristupovať s rešpektom a nepodceniť žiadne možné riziko. Nesprávne využité prvky ochrany nám totiž môžu narobiť oveľa väčšie zranenia, ako by nastali po samotnom náraze. Samotný výbuch airbagu má takú silu, že dokáže vymrštiť niekoľkokilovú pneumatiku bez problémov aj do desiatich metrov. Napriek tomu treba pripomenúť, že je povinnosť ich používať. Pretože pokiaľ v aute sedíme správne, zachraňujú životy.

zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Život vodiča

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio