AUTO.sk AUTO.sk

Arteon, Ibiza, Stelvio, Insignia a ďalší sa podrobili testom bezpečnosti EuroNCAP

Väčšina testovaných modelov získala päť hviezdičiek. Vďaka doplneniu asistenčných systémov do základnej výbavy sa o niečo zlepšil aj Ford Mustang.

Nezávislá organizácia EuroNCAP, zaoberajúca sa nárazovými testami áut, zverejnila výsledky testov pre sedem vozidiel. Tentokrát sa žiadne zásadné prekvapenia nekonali. Vynikajúco vo všetkých skúmaných oblastiach obstál Volkswagen Arteon a zaslúžene získal maximálny počet päť hviezdičiek. V ochrane chodcov dokonca získal historicky najlepšie výsledky.


Dobre sa v testoch darilo aj Alfe Romeo so svojím novým modelom Stelvio. Za ochranu dospelých získalo talianske SUV takmer dokonalé 97 percentné skóre. Konečný verdikt päť hviezdičiek je očakávaným výsledkom. Rovnako vysoké očakávania mal aj Seat s novou Ibizou. Ohlásil to už pri predstavení vozidla a nakoniec sa jeho cieľ splnil. Ibiza vyniká vo svojej triede bezpečnostnou výbavou. Prítomnosť autonómneho brzdenia s rozoznávaním chodcov už v základnej výbave je prvkom, ktorý rozhodol o úspechu španielskej novinky.

Zisk piatich hviezdičiek sa ešte podaril Oplu s modelom Insignia a rovnako sa darilo aj Hyundaiu i30. Jednu hviezdičku stratila Honda Civic za slabšiu ochranu detí (67%). V prvej polovici tohto roka bol testovaný Ford Mustang a EuroNCAP mu pridelila iba dve hviezdičky. Ford následne svoj model už v základnej výbave obohatil o asistenčné systémy (automatické núdzové brzdenie AEB, a asistenta pre udržanie v jazdnom pruhu), ale hlavnou zmenou bola úprava predných airbagov. Vylepšenia priniesli Mustangu hodnotenie troch hviezdičiek. Hlavným problémom ostáva ochrana detí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio