Auto.sk Auto.sk

Mercedes AMG GT vs. Tesla Model 3. Ktoré prejde štvrť míle rýchlejšie?
zdroj: Youtube.com

Mercedes AMG GT vs. Tesla Model 3. Ktoré prejde štvrť míle rýchlejšie?

Jeden z najdrahších modelov nemeckej značky sa na rovinke stretol s najlacnejším modelom americkej značky. Odlišuje ich asi všetko okrem tabuľkového zrýchlenia. Kto však prekročí hranicu štvrť míle skôr?

Na pretekárskej rovinke sa stretli bojovníci z dvoch svetov. Na jednej strane Mercedes AMG GT 63 S so štvorlitrovým motorom, dvomi turbami, 470 kilowattmi, krútiacim momentom 900 Nm, maximálnou rýchlosťou 315 km/h, zrýchlením na stovku za 3,2 sekundy a cenovkou od 170 760 eur.

Na strane druhej sa nachádza Tesla Model 3. Vo výbave Performance je poháňaná dvomi elektromotormi s výkonom 336 kW, krútiacim momentom 640 Nm, maximálnou rýchlosťou 261 km/h, zrýchlením 0-100 za 3,4 sekundy a v porovnaní s Mercedesom doslova smiešnou cenou 53 780 eur. Autá teda nespája nič. Výkon je astronomicky rozdielny, maximálna rýchlosť tiež a o cene a pohone ani nehovoríme. Jedno však majú porovnateľné, a to je zrýchlenie. 

Tesla by teda mala byť o dve desatiny pomalšia. Ale chalani z youtubového kanála Lovecars skúšali preteky na štvrť míle v mokrých podmienkach. Kto napokon vyhrá, nie je vôbec jasné. Viac zistíte vo videu. Ak vás zaujímajú iba samotné preteky, pretočte video na 2:40.

zdroj: Youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio