Auto.sk Auto.sk

Hybridná Škoda Octavia RS iV láka vo videu na prvé detaily
zdroj: Škoda

Hybridná Škoda Octavia RS iV láka vo videu na prvé detaily

Dizajn novej Octavie RS iV poodhaľuje ešte pred oficiálnou premiérou krátke video. Výstavnú premiéru absolvuje aj Kamiq Scoutline.

Najväčším lákadlom v stánku Škody na autosalóne v Ženeve bude hybridná Octavia RS iV. Výkonná verzia Octavie bude po prvýkrát predstavená s hybridnou pohonnou jednotkou. Benzínový motor 1,4 TSI spolu s elektromotorom generujú systémový výkon 180 kW a krútiaci moment 400 Nm. Pri jazde v čisto elektrickom režime si športovo ladený hybrid musí vystačiť s výkonom 85 kW. Na jedno nabitie prejde podľa cyklu WLTP 55 km. Na výstave bude mať svoje miesto aj slabšia hybridná Octavia, ktorá sa spoľahne na rovnakú pohonnú jednotku. Bez označenia RS je však jej výkon znížený na 150 kW. Škoda tesne pred autosalónom zverejnila prvé video, odhaľujúce niektoré detaily modelu RS iV.

Výstavnú premiéru absolvuje v Ženeve aj Kamiq Scoutline, o ktorom sme informovali už skôr. Vozidlo bude dostupné vo všetkých motorizáciách tejto modelovej rady s výkonovým spektrom od 66 kW do 110 kW.

Škoda Kamiq Scoutline

Teraz sme si na fotografii mohli pozrieť aj interiér Kamiqu Scoutline. Zaujať chce najmä špecifickými prvkami s dekorom jaseňového dreva. Za príplatok ho môže nahradiť dekor Dark Brushed. Výduchy ventilácie verzie Scoutline dostali chrómové zdobenie, pedále zas hliníkový dekor. Volant, páka ručnej brzdy a hlavica radiacej páky sú potiahnuté kožou, sedadlá sú zas odeté do špeciálneho látkového poťahu Scoutline z priedušnej látky ThermoFlux a mikrovlákna Suedia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio