Auto.sk Auto.sk

BMW i4 Concept sa odhaľuje na prvom obrázku
zdroj: BMW

BMW i4 Concept sa odhaľuje na prvom obrázku

Športový vzhľad s väčším dôrazom na priestor môžeme očakávať od nového elektromobilu i4 s karosériou Gran Coupé. V Ženeve sa predvedie koncept, o rok neskôr sa dočkáme sériového nástupcu.

BMW i4 Concept uvidíme už o pár dní v Ženeve. Zatiaľ nám automobilka ponúkla aspoň malú ochutnávku v podobe prvého obrázku, ktorý odhaľuje siluetu auta. Už na prvý pohľad je zrejmý športový charakter nového elektromobilu. Nový model i4 sa zaradí do kategórie, pre ktorú BMW používa názov Gran Coupé. V praxi ide o kompromis medzi športovým vzhľadom na štýl Coupé, ale s dôrazom na väčší vnútorný priestor. Ako už názov i4 predznamenáva, pôjde o elektromobil. Na prvý pohľad by sa výraznejšie nemal odlišovať od ostatných modelov značky. Očakávať môžeme aj obrovské BMW "ľadviny" vpredu. 

Sériového nástupcu by sme mali spoznať v budúcom roku. Ako sme už skôr informovali, príde v niekoľkých výkonových verziách. Slabší model bude disponovať jedným elektromotorom na zadnej hnanej náprave. Silnejšia verzia bude mať elektromotor aj vpredu a poháňané budú všetky kolesá. Batérie ukryjú konštruktéri do podlahy s cieľom znížiť ťažisko vozidla. Viac o vzhľade aj technike sériového modelu nám napovie práve Concept i4, ktorý absolvuje premiéru na autosalóne v Ženeve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio