Auto.sk Auto.sk

Volvo modernizovalo krásne modely S90 a V90
zdroj: Volvo

Volvo modernizovalo krásne modely S90 a V90

Volvo len jemne doladilo vydarený dizajn modelov S90, V90 a V90 Cross Country. Novinkou pre tento modelový rad sú mild hybridné pohonné jednotky.

Elegancia a krása v jednom sa nám v posledných rokoch spája najmä s vozidlami značky Volvo. Z nášho pohľadu je dobrým príkladom spojenia týchto slov aj Volvo S90 resp. kombi verzia V90, ktoré prešli modernizáciou. Tá sa dotkla aj verzie V90 Cross Country, určenej aj pre jazdu v ľahkom teréne. Dizajnéri im dopriali menšiu úpravu vzhľadu. Nové sú predné hmlové svetlá a spodná časť predného nárazníka. Kombi verzie V90 a V90 Cross Country dostali nové zadné svetlá s LED technológiou. V rámci modernizácie rozšírilo Volvo ponuku farieb a kolies.

Volvo V90 Cross Country

Vo vnútri samotná automobilka skôr upozorňuje na funkčné zmeny, aj keď ani tu nechýba ponuka nových materiálov. Vylepšené je ozvučenie značky Bowers and Wilkins. Volvo sľubuje lepší zážitok pri počúvaní hudby vďaka upravenému zosilňovaču a systému na potlačenie hluku v kabíne. K dispozícii je aj nové nastavenie audio systému, imitujúce zvuk z džezového klubu. Novinkou je filter pevných častí. Nehovoríme v tomto prípade o motore, ale o kvalite vzduchu v kabíne. Volvo vyčistí vzduch v kabíne po aktivovaní tejto funkcie v priebehu minút takmer od všetkých malých čiastočiek. Pôvodne bol filter pevných častíc vyvinutý pre Čínu, kde má význam najmä vo veľkých mestách so silne znečisteným ovzduším, teraz ho Volvo ponúkne postupne vo svojich modeloch po celom svete.

Volvo S90 a V90 (22 obrázkov v galérii)

Pod kapotou sa výrazné zmeny neudiali, k dispozícii teda nie sú nové motory, ale niektoré prešli miernou úpravou. Po novom sú elektrifikované (mild hybridné), keďže im pomáha štartér generátor. Od elektrifikácie si Volvo sľubuje zníženie spotreby až o 15 %. V ponuke ostáva aj plug in hybridný model, nabíjateľný z elektrickej siete.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio