Auto.sk Auto.sk

Peugeot ukázal nový pickup Landtrek, do Európy sa žiaľ nedostane
zdroj:

Peugeot ukázal nový pickup Landtrek, do Európy sa žiaľ nedostane

Nový pickup má vynikať praktickými vlastnosťami. Na fotkách ohuruje interiérom, ktorý v ničom nezaostáva za osobnými vozidlami francúzskej značky.

O novom pickupe z dielne Peugeotu sa hovorilo už dávnejšie a teraz sa stáva realitou. Nový model Landtrek má vynikať praktickými vlastnosťami, do Európy sa však asi nedostane. Najskôr bude ponúkaný v Afrike a v krajinách Južnej Ameriky, neskôr by sa mal dostať aj na ďalšie trhy. Landtrek bude ponúkaný s karosériami single a double cab. Single cab dokáže odviezť až tri europalety, double cab dve. Pickup odvezie v závislosti od verzie náklad s hmotnosťou 1 až 1,2 tony. Verzia single cab bude na požiadanie dodávaná aj bez zadného nárazníka, vďaka tomu sa veko ložnej plochy bude dať sklopiť v uhle 180-stupňov, čo umožní lepší prístup pri nakladaní tovaru.

Peugeot Landtrek (20 obrázkov v galérii)

Zvonku Landtrek nezaprie DNA Peugeot. Francúzsky pôvod prezrádza najmä predná maska. Vo vnútri sa dobre vybavená verzia na prvých fotografiách ničím neodlišuje od osobných vozidiel značky. Podobný dvojramenný volant by sme mohli nájsť v modeli 3008 a 10-palcový dotykový displej nám je tiež dobre známy. Vo vnútri môže Peugeot Landtrek ponúknuť až šesť miest na sedenie s trojicou sedadiel vpredu. Komfortnejšia verzia dostane päť sedadiel s dvojicou miest na sedenie vpredu, oddelených stredovým tunelom.

O pohon sa postará prepĺňaný benzínový motor s objemom 2,4 l s výkonom 154 kW a s krútiacim momentom 320 Nm. Spolupracovať môže so 6-stupňovou manuálnou, prípadne 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Naftovú alternatívu tvorí motor s objemom 1,9 l s výkonom 110 kW a s krútiacim momentom 350 Nm. K dispozícii je výlučne s manuálnou prevodovkou Getrag. Základná verzia disponuje výlučne pohonom zadných kolies, chýbať však nemôže ani alternatíva s pohonom všetkých kolies aj s redukčnou prevodovkou.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio