Auto.sk Auto.sk

Honda rozširuje rad modelov Civic Type R o Sport Line a Limited Edition
zdroj: Honda

Honda rozširuje rad modelov Civic Type R o Sport Line a Limited Edition

Honda rozširuje svoj modelový rad Civic Type R pridaním dvoch nových modelov, Limited Edition a Sport Line, ktoré stavajú na dynamických vlastnostiach štandardného modelu Type R GT a každý z nich ponúka rôzny štýl a ponuku charakteristík, čím ešte viac rozširujú výraz oceňovaného hatchbacku spoločnosti Honda.

V modeli Civic Type R Limited Edition predstavuje Honda najextrémnejšiu verziu slávneho vysokovýkonného automobilu. Model Limited Edition sa ako doteraz najčistejšia verzia Type R vyznačuje novými ľahkými komponentmi, odľahčeným interiérom, zdokonalenými jazdnými vlastnosťami a vynikajúcim štýlom.

Druhou novinkou v typovom rade Type R je Sport Line. Dizajn modelu Sport Line má upútať zákazníkov, ktorí hľadajú štíhlejší vzhľad svojho výkonného hatchbacku a vyznačuje sa nízkym zadným spojlerom, 19-palcovými zliatinovými kolesami a čiernym interiérom, pričom si zachováva vynikajúce charakteristiky, ktoré tvoria ochrannú známku modelov Type R.

Modely Civic Type R pre rok 2020 

Všetky modely rozšíreného radu Honda Civic Type R pre rok 2020 vrátane existujúceho Typu R GT získali mnoho štýlových vylepšení. Predný nárazník získal plynulejší vzhľad a nižšie umiestnené hmlové svetlá sa vyznačujú novým symetrickým dizajnom s hladkým povrchom a štíhlymi štýlovými stieračmi. Čistejšie štýlové smerovanie, ktorým sa budú vyznačovať všetky modely Civicu, je doplnené prepracovaným zoskupením LED svetlometov a denných prevádzkových svetiel.

Nový väčší vstup vzduchu a tenší nosník mriežky poskytujú o 13 percent väčší otvor. Tieto vylepšenia spolu s modernizovaným chladičom zabezpečujú zníženie teploty chladiacej kvapaliny až o 10 stupňov (interné testovanie spoločnosti Honda) v situáciách s vysokými nárokmi, napríklad pri jazde na okruhu. Inžinieri modelu Type R venujú pozornosť detailom. Dôkazom toho bolo vykompenzovanie malého zníženia prítlačnej sily vpredu (vyplývajúce z väčšieho otvoru v mriežke), prepracovaním predného spojlera pod nárazníkom, ktorý je teraz trochu hlbší a upravený, aby na každej strane mohol obsahovať nové rebrované sekcie, ktoré vzduch vychyľujú späť na spojler.

Aj pruženie modelu Civic Type R pre rok 2020 bolo modernizované kvôli získaniu lepšej odozvy a ostrejšieho riadenia. Riadiaci softvér systému adaptívneho tlmenia teraz vyhodnocuje podmienky vozovky rýchlejšie, výsledkom čoho sú zlepšené reakcie tlmičov na lepšiu odozvu riadenia a kvalitu jazdy. Zadné puzdrá dolných ramien B sú tuhšie, aby zodpovedali 8-percentnému zlepšeniu pozdĺžneho zaťaženia. Výsledkom sú lepšie charakteristiky zbiehavosti v ostrých zákrutách. Modernizované odolné puzdrá vpredu a nové guľové kĺby s menším trením poskytujú lepšie vnímanie riadenia a tým lepšie ovládanie.

Honda Civic Type R GT

Kvôli zlepšeným brzdným vlastnostiam je nový Civic Type R vybavený modernizovaným brzdovým systémom s dvojdielnymi prednými plávajúcimi brzdovými kotúčmi a novými brzdovými doštičkami. Vylepšenia zlepšujú tepelnú účinnosť kvôli zmenšeniu poklesu účinnosti bŕzd, čím sa zlepšujú schopnosti automobilu pri veľmi intenzívnej jazde a optimalizujú sa jeho vlastnosti na závodnej trati. Výhody okamžitého pocitu teraz využíva aj brzdový pedál, brzdy začínajú pôsobiť zhruba o 15 mm skôr. Nový systém predných bŕzd navyše znižuje celkovú neodpruženú hmotnosť približne o 2,5 kg, čím prispieva k odozve riadenia.

Honda vo vozidle zlepšila použiteľnosť informačno-zábavného systému a ovládanie klimatizácie pridaním fyzických tlačidiel a ovládačov vo všetkých modeloch Civic. Bol pridaný nový volant odený do systému Alcantara®, ktorý zlepšuje priľnavosť, použilo sa nové radenie prevodov, podobné predchádzajúcim modelom typu R, ktoré má zabudované vnútorné protizávažie 90 g, ktoré pomáha zlepšiť pocit a presnosť radenia. Novinkou pre modelový rok 2020 je aj aktívne ovládanie zvuku (ASC) s individuálnymi nastaveniami pre režimy jazdy Sport, +R a Comfort modelu Type R. To spolupracuje s reproduktormi audiosystému a vylepšuje zvuk motora pri agresívnej jazde v režimoch Sport a +R a zjemňuje ho pri akcelerácii v režime Comfort.

Limited Edition

Pri vývoji nového modelu Civic Type R Limited Edition sa kládol hlavný dôraz na výkonnosť na pretekárskej trati a navrhnutý a vyvinutý bol tak, aby sa stal najdynamickejším hatchbackom s pohonom predných kolies, aký je k dispozícii. Vďaka novým ľahkým komponentom a odľahčenému interiéru, zameranému na vodiča, je doteraz najextrémnejšou verziou ikonického modelu Civic Type R.

Pre Európu bude vyrobených len 100 kusov, každý z nich bude využívať výnimočnú dynamiku a jazdné vlastnosti štandardného modelu Civic Type R.

Sport Line

Najpozoruhodnejšia odchýlka modelu Type R Sport Line od výrazného štýlu štandardného modelu Civic Type R je nízky zadný spojler namiesto vysoko umiestneného krídla. Automobilu to poskytuje jemnejšie obrysy pri zachovaní športového štýlu. Model Civic Type R Sport Line sa odlišuje aj líniou v sivom odtieni pozdĺž dolného okraja automobilu.

Civic Type R GT modelového roku 2020 bude k dispozícii od mája 2020. Predajné ceny tohto modelu budú zverejnené v priebehu marca 2020.

zdroj: Honda

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio