Auto.sk Auto.sk

Ford Puma je už v predaji a dostal slovenskú cenovku
zdroj: Ford

Ford Puma je už v predaji a dostal slovenskú cenovku

Malý crossover chce zaujať priestorom a praktickými riešeniami. Zo začiatku sa bude predávať výlučne s benzínovým trojvalcom a manuálnou prevodovkou.

Ford prináša na Slovensko nový malý crossover s názvom Puma. Jeho predaj štartuje v stredu 12.2. 2020. Nový model sa radí medzi menšie autá, medzi nimi chce však kraľovať bohatým vnútorným priestorom a praktickými riešeniami. Vďaka rozmernému boxu pod dnom kufra sa do auta zmestia predmety vysoké až 112 cm. Malá Puma ohuruje aj objemom kufra 456 l. Z praktických prvkov výbavy crossover zaujal odnímateľnými poťahmi s integrovaným systémom zipsov, vďaka ktorým ich možno jednoducho sňať jednou rukou a oprať v práčke. Sedadlá môžu byť masážne a elektricky ovládateľné.

O pohon sa postará trojvalcový motor 1,0 l EcoBoost s výkonom 92 kW. Silnejšia verzia dosiahne výkon 114 kW. Mild hybridné verzie sú doplnené o integrovaný generátor zapaľovania s výkonom 11,5 kW. S motorom je spojený pomocou remeňa. Integrovaný generátor nahrádza štandardný alternátor a umožňuje získavanie a ukladanie energie, ktorá sa zvyčajne stratí pri brzdení a jazde na voľnobeh. Získanú energiu využíva na poskytovanie podpory krútiaceho momentu pri zrýchľovaní. Jedinou dostupnou prevodovkou pre Ford Puma je v súčasnosti 6-stupňový manuál. Koncom roka bude k dispozícii aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka rovnako aj naftový motor 1,5 EcoBlue s výkonom 88 kW.

Uvádzacia cena špeciálnej verzie First Edition začne na zvýhodnenej sume 18 690 eur.

V štandardnej ponuke bude základ tvoriť verzia Titanium s cenovkou od 21 490 eur. Doplnia ju ešte výbavy Titanium X, ST-Line a ST-Line X s cenou 27 090 eur v prípade najsilnejšej verzie. Výslednú cenu ešte môže navýšiť príplatková výbava. Napríklad balík Winter (vyhrievanie čelného skla, volantu a predných sedadiel) stojí 688 eur navyše a za špeciálne 19-palcové disky a veľký zadný spojler si Ford v prípade najdrahšej verzie pýta dodatočných 880 eur. Počítať treba aj s príplatkom 995 eur za Full LED predné svetlá, dopláca sa aj za metalízu a najdrahším prvkom príplatkovej výbavy je panoramatická strecha za 1 105 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio