AUTO.sk AUTO.sk

Laffite X-Road je superšport do terénu. Jeho cena je šokujúca
zdroj: Laffite Supercars

Laffite X-Road je superšport do terénu. Jeho cena je šokujúca

O automobilke Laffite ste pravdepodobne nikdy nepočuli. X-Road je limitovaná edícia superšportu do každého terénu. Ak by sa vám zapáčil, pripravte si pekný balík.

Na superšporty v podobe SUV sme si už pomaly začali zvykať. Niektoré automobilky sa dnes predháňajú v kuriozitách a zatiaľ, čo bežným ľuďom musia montovať nízkoobjemové motory, zopár percent populácie sa dostane aj k šialeným monštrám, ktoré roztrhajú asfalt a vcucnú nás do nádrže. Ťažko povedať, či vôbec niekto niekedy sníval, že by si mohol kúpiť superšport, v ktorom je možné chodiť závratnými rýchlosťami po teréne. Keď sa nad tým tak zamyslíme, v teréne sa vôbec nedá chodiť rýchlo. Výnimkou je jediné miesto - púšť.

Laffite X-Road
Laffite Supercars

Meno Laffite je vám možno známe skôr z pretekov F1. Pretekár Jacques Laffite, činný v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch, vyhral preteky Formule 1 dokopy šesťkrát. Jeho synovec Bruno Laffite sa rozhodol nadviazať na športový odkaz konštrukciou výnimočných šuperšportov v obmedzenom počte. Názov Laffite Supercars nesie spoločnosť, ktorá to všetko zastrešuje. Najnovší kúsok sa nazýva Laffite X-Road.

Laffite X-Road
Laffite Supercars

Auto je hotové šialenstvo. Poháňa ho 6,2 litrový osemvalec V8 s výkonom takmer 540 kW. Pod plným plynom sa ručička tachometra z donútenia zastaví na úrovni 230 km/h. Konštruktéri si asi povedali, že ísť pieskovými dunami viac, by už bolo nebezpečné. Toto auto prináša okrem holých faktov aj zopár šokujúcich informácií. Prvou je váha. Vďaka odľahčenej karosérií vyvíjanej so spoločnosťou G-Tec je váha auta iba 1300 kg. To je iba o trochu viac, ako váži Volkswagen Polo. Druhým šokujúcim je interiér. Vyzerá to tak, akoby sa automobilka inšpirovala Cybertruckom a vytvorila všetko hranaté. A tretím šokom je cena. Táto limitovaná edícia obmedzená na 30 kusov vás vyjde 465 000 dolárov. Ak by ste chceli elektrifikovanú verziu, zaplatíte si niečo nad pol milióna.

zdroj: Youtube.com

Nevieme, ako vás, ale nás toto oficiálne video príliš nezaujalo. Ak už ale nič iné, Laffite iste vojde do dejín ako prvý superšport, pri ktorom sa nebojíte, že ho poškriabete.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio