AUTO.sk AUTO.sk

Počuli ste  tieto klaksóny? Na ceste je s nimi hneď zábavnejšie
zdroj: Youtube.com

Počuli ste tieto klaksóny? Na ceste je s nimi hneď zábavnejšie

Aj vy ste sa niekedy cítili obmedzovaní tým, že váš klaksón trúbi iba jedným tónom? Tento chlapík sa rozhodol rozšíriť komunikačné schopnosti auta a zostrojil sériu klaksónov, z ktorých každý slúži na podávanie inej informácie.

Na cestách sa dá s vodičmi komunikovať v podstate iba diaľkovými svetlami, smerovkami a trúbou. S výnimkou smeroviek sú tieto prostriedky brané ako agresívne a veľa vodičov na ne reaguje podráždene. Čo ak chcete poslať pozitívnu alebo priateľskú správu?  YouTuber Mark Rober prišiel na riešenie.

Častou príčinou nehôd je nedostatočná pozornosť. Ak človek napríklad textuje, nevšíma si okolie, a tak by si nevšimol ani vyblikávanie okolitých vodičov. Použitie klaksónu je v tomto prípade nevyhnutné. Ak však nechceme vyvolať konflikt, treba si premyslieť, kedy a za akých okolností klaksón použijeme.

Nový vynález amerického YouTubera je prozaický a zároveň účinný. Mark zostrojil vlastné trúby, z ktorých každá trúbi inak. Jedna zatrúbi dvakrát a krátko. Tá decentne upozorní vodiča, že na ceste je zmena. Ďalšia vydá robotický zvuk. Ten dokáže slušne upozorňovať napríklad chodcov alebo deti na parkovisku bez toho, aby im odpadli uši alebo dostali infarkt. No a potom je tu ešte červené tlačidlo.

zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Tech

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio