AUTO.sk AUTO.sk

Nová Honda Jazz dostane hybridný pohon
zdroj: Honda

Nová Honda Jazz dostane hybridný pohon

Naftové motory nemajú pod kapotou Hondy Jazz už dlhšie svoje miesto. S príchodom novej generácie to bude platiť aj pre benzínové agregáty. Tie sa pod kapotu dostanú už len ako súčasť hybridnej jednotky.

Oficiálna premiéra Hondy Jazz sa uskutoční o pár dní na autosalóne v Tokiu. To je najvyšší čas, aby automobilka zverejnila prvé informácie o vozidle. Nová generácia Jazzu má podľa Hondy "zvýšiť latku v oblasti pohodlia a radosti z jazdy". Zabudnúť môžeme na tradičné benzínové a naftové verzie. Vynechanie nafty nie je žiadnym prekvapením, veď nie je ani v ponuke dosluhujúcej generácie.

Honda stavila na dvojmotorovú hybridnú pohonnú jednotku. Sľubuje si od nej dobrý pomer výkonu, ovládateľnosti a spotreby. Prvá fotografia odhaľuje siluetu Jazzu a čiastočne aj prednú a zadnú časť. Z pohľadu tvaru vozidla to vidíme skôr na evolúciu s dôrazom na zachovanie veľkého vnútorného priestoru. Nahráva tomu výška vozidla a dlhý rázvor náprav. Viac sa dozvieme 23. októbra po oficiálnej premiére. V ten istý deň organizuje Honda v úplne inom kúte sveta, v Amsterdame, mediálne podujatie, v rámci ktorého odhalí podrobnosti o pláne elektrifikácie "Electric Vision" pre Európu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio