AUTO.sk AUTO.sk

Arteon Shooting Brake: Takto môže vyzerať
zdroj: Volkswagen

Arteon Shooting Brake: Takto môže vyzerať

Volkswagen Arteon zosadil firemnú ikonu z trónu v roku 2017, kedy zaujal miesto vlajkovej lode. Objavujú sa informácie, že ho onedlho uvidíme aj vo verzií kombi.

Športový kombík v karosérií shooting brake. Presne to môže byť nový výzor aktuálnej vlajkovej lode nemeckej značky. Volkswagen Arteon sa na produkčné linky dostal v roku 2017 a jeho priestrannejšia a praktickejšia verzia by mohla prísť tri roky potom. Podľa nemeckého portálu Autobild by sa nový Arteon kombi mohol dostať do produkcie už budúci rok.

zdroj: Facebook.com

Riaditeľ koncernu Volkswagen AG Herbert Diess odklepol vývoj rodinnejšej verzie Arteonu ešte v roku 2018. Napriek tomu sú všetky informácie momentálne v štádiu dohadov. Wolfsburská automobilka zatiaľ nič oficiálne nepotvrdila. V prípade, že k predstaveniu auta skutočne dôjde už budúci rok, technologicky sa toho pravdepodobne veľa nezmení.

zdroj: Facebook.com

Podľa dohadov zahraničného magazínu bude v aute na výber klasická paleta koncernových motorov. Na čele obľúbenosti budú dominovať benzínové a naftové dvojlitre spojené so sedemstupňovou prevodovkou. Pasažieri vzadu budú profitovať zo zvýšenej strechy asi najviac a praktickosť auta sa zvýši tiež. Otázok okolo záhadnej verzie vlajkovej lode je zatiaľ veľa. Tou najzákladnejšou je však, aké meno ponesie. Arteon Variant, podobne ako pri Passate a Golfe? My očakávame niečo vzrušujúcejšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio