AUTO.sk AUTO.sk

Brno–Soběšice: Jazdci svojim veteránom nič nedarovali. Do zákrut šli naplno
zdroj: Marián Bazala

Brno–Soběšice: Jazdci svojim veteránom nič nedarovali. Do zákrut šli naplno

Veterány a predvojnové stroje vzbudzujú emócie už na prvý pohľad. Keď sa však k tomu pridá jazda na limite možností, tak dostanete plnohodnotný motoristický zážitok.

Prvé významné preteky v regióne Južnej Moravy sa uskutočnili v roku 1924, boli nimi preteky do vrchu Brno–Soběšice. Prilákali mnoho divákov a hneď od začiatku si vďaka účasti významných pretekárov získali dobré meno. Jazdili sa do roku 1929, a potom na ne nadviazal novo postavený Masarykov okruh. V roku 1974 obnovil brnenský Veteran Automoto Club tradíciu spomienkových jázd. V posledných rokoch sa tradične konajú poslednú septembrovú sobotu. Tohto ročníka sa zúčastnil rekordný počet predvojnových vozidiel. Najväčšou celebritou bolo Bugatti 37A Vojtěcha Masojídka, ktoré tu zvíťazilo v rokoch 1928 a 1929. Na svoje si prišli milovníci značky Tatra, ktorí mali možnosť zhliadnuť 40 predvojnových strojov, rovnako početné zastúpenie mali aj anglické motocykle Ariel. Na štart sa postavilo tradične viac ako 300 strojov. 

Brno–Soběšice 2019 (1) (25 obrázkov v galérii)

Emócie nepriniesli len veterány, ale aj nasadenie jazdcov, ktorí nehľadeli na vek svojich strojov. Pneumatiky sa v zákrutách mnohokrát deformovali na hranicu únosnosti a prekvapením nebolo ani jemné nadvihnutie kolesa nad cestu. Atmosféru akcie nám priblížil prostredníctvom fotografií Marián Bazala.

Brno–Soběšice 2019 (2) (25 obrázkov v galérii)

Brno–Soběšice 2019 (3) (20 obrázkov v galérii)

Brno–Soběšice 2019 (4) (19 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio