AUTO.sk AUTO.sk

Pozrite si na fotkách veteránsku akciu Stredom Európy 2019
zdroj: Marian Bazala

Pozrite si na fotkách veteránsku akciu Stredom Európy 2019

V polovici septembra sa uskutočnil šiesty ročník jazdy Stredom Európy. Ako každý rok aj tento rok nám počasie prialo. A všetko mohlo začať.

Účastníci nášho podujatia sú veľmi zodpovední a na registráciu prichádzali postupne hneď od pol deviatej, ktorá bola v obci Kremnické Bane na futbalovom ihrisku, čo je zároveň aj štart našej veterán rallye. Registračný tím usilovne pracoval až do konca a zaregistrovali 208 vozidiel z toho 173 automobilov a 35 motocyklov, na ktorých sa našej akcie zúčastnilo fantastických a pre nás rekordných 392 účastníkov.

Stredom Európy 2019 (1) (24 obrázkov v galérii)

O 10.00 sme odštartovali naše veteránske podujatie a za sprievodu policajného motodoprovodu sme sa vydali na prvú etapu smer Turček, Horná Štubňa, kde sme na námestí pribrzdili, aby diváci mohli lepšie obdivovať krásne stroje, pokračovali sme smer Michal a Mošovce. V Mošovciach nás na námestí už očakávali diváci, ale aj predstavitelia obce na čele s vicestarostom, ktorý nás symbolicky odmával do cieľa prvej etapy.

Stredom Európy 2019 (2) (25 obrázkov v galérii)

Pripravili nám malé občerstvenie a po 40 minútovej prestávke sme sa rozlúčili a vydali sa na druhú etapu, ktorá pokračovala z obce Mošovce do Blatnice, po ceste SNP do Folkušovej. Z Folkušovej sme si to namierili cez Ďanovú, Príbovce, Benice, Ležiachov, Slovany do Kláštora pod Znievom, kde bol cieľ druhej etapy a nás už tradične privítala pani starostka. Ako je v tejto obci dobrým zvykom, hudba hrala, moderátor zabával a majiteľ kláštorskej pekárne rozdával účastníkom podujatia dobroty, ktoré do rána napiekol.

Stredom Európy 2019 (3) (25 obrázkov v galérii)

Po takmer hodinovej prestávke sme vyštartovali do tretej a zároveň poslednej etapy. Tá išla cez Turčiansky Ďur, Moškovec, Jazernicu, Malý Čepčín, Veľký Čepčín, Ivančinú, Slovenské Pravno, Rudno, Budiš, Dubové a končila na pešej zóne mesta Turčianske Teplice, kde nás v cieľovej bráne vítal primátor mesta a ja som odmenil každého účastníka podujatia pohárom a účastníckym listom. Zaparkovať také množstvo vozidiel nebola jednoduchá vec, ale náš parkovací team to zvládol na výbornú. Po krátkom vyhodnotení sa už účastníci presunuli na obed. A tým bolo naše podujatie na úplnom konci.

Stredom Európy 2019 (4) (24 obrázkov v galérii)

Trasa mala 85 km a kolóna, ktorú sme tvorili, bola naozaj veľmi dlhá. Všade bolo obrovské množstvo divákov, ktorým ďakujeme za ich veľký záujem. Nášho zrazu sa zúčastnili aj vozidlá značiek Ferrari, Corvette, Rolls-Royce, Mercedes a veľa iných. 

Už sa tešíme o rok

Július Piliar

Predseda VK TR

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio